10 věcí o sexu, které jsou špatně v každém hollywoodském filmu

Filmy neodrážejí skutečnost. Dnešní filmaři se snaží udělat své filmy velmi „autentické“, ale přesto si je většina diváků schopna spočítat, že filmové situace jsou oproti skutečnosti přehnané nebo nedomyšlené. A o sexuálních scénách to platí dvojnásob, protože kvůli nim si spousta diváků říká: „Proč nejsou moje sexuální zkušenosti taky takové?“ Pojďme se podívat na ty největší nesmysly, které nás Hollywood učí o sexu.

10. Ženy se nesprchují, prostě ve sprše čekají na sex

Kdy jste v hollywoodském filmu viděli normální sprchovací scénu? Když se žena sprchuje, zpravidla jen stojí pod proudem horké vody ani se neobtěžuje se namydlit, ale zato si eroticky prohrabává vlasy. Což rozhodně není vzor typické sprchy. Tyto situace jsou vyloženě matoucí kvůli tomu, že každá tato sprchovací scéna je téměř identická. Žena je exkluzivně snímaná kamerou zepředu, má zavřené oči a v tu ji přijde její milenec zezadu překvapit a jde se na věc. Pak to vypadá, že vlastně každá dámská sprcha je pouze čekání na „překvapivý“ sex.

 

9. Sex ve výtahu je velmi populární

Ve většině béčkových akčních filmů se pořád omílají dokola sexuální scény ve výtahu. A některé komedie tento druh sexu využívají k „vtipnému“ momentu překvapení, kdy jsou dva milenci chyceni davem čumilů. Většinou jsou tyto scény doprovázeny hádkou, při které oba milenci ví, že může skončit jedině usmiřovací dávkou sexu ve výtahu. Kdybychom používali hollywoodskou matematiku, tak můžeme snadno dojít k závěru, že prakticky každý si s někým užil ve výtahu alespoň jednou. A přitom přistižena při činu byla mizivá menšina. Opět se ale jedná o mýtus vytvořený hollywoodskou představou o sexu.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

 

8. Sex na veřejných záchodcích je velmi vzrušující

Snad ještě více než sex ve výtahu se ve filmech vyobrazují nechutné sexuální praktiky na záchodě. A je vlastně jedno, kde se ten záchod nachází. Může být v domě kamaráda, v hospodě, kde nefunguje ani jedno umyvadlo, v práci, v nemocnici nebo v koncertním sále. Takový sex Hollywood vyobrazuje jako tu nejvíce vzrušující věc na světě. Takové praktiky jsou ve skutečnosti více než nechutné, když si to představíte. Dokonce i ve filmech vypadají veřejné záchodky spíše jako opuštěné skládky vyhrazené pro smradlavé tuláky.

 

7. Lesby existují jen proto, aby vzrušovaly muže

Dokonce i ženy, kterým je úplně jedno sexuální uspokojení opačného pohlaví, pokaždé udělají v hollywoodském filmu něco proto, aby rozžhavily zrovna se dívajícího muže. Zhruba takto funguje přemýšlení hollywoodských filmů o lesbách. Nicméně je to velmi chybné přemýšlení, které ve skutečném světě nefunguje. A dokonce i když v lesbických sexuálních scénách nefiguruje žádný muž, přesto se můžete vsadit, že tu scénu tam filmaři dali jen pro mužské diváky.

 

6. Ženy mají při sexu podprsenky a muži trenky

Filmaři, kteří jsou na vyobrazování sexuálních scén opatrnější, používají k zakrytí pohlavních partií podprsenky a trenky. A dává smysl, pokud režisér musí natočit film přístupný pro mládež, že na kameru neodhalí houpající se prsa ženy a další nechutnosti. Jenže tímto se vytvořilo další filmové klišé, které klame diváky, a používá se v čím dál tím více filmech. Toto oblečené řešení sexuálních scén používají zpravidla režiséři, kteří jsou líní pohrát si s kamerovými úhly a dát si pozor na to, aby se na kameru nedostalo něco, co tam být nemá.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

 

5. Sexuální polohy vyvracející fyziku jsou lehké a zábavné

Většina filmů preferuje klasického misionáře. Ale někdy chce režisér vybrat nějakou více vzrušující polohy a prostě to přepískne. Z dvou milenců se v tu ránu stává pár gymnastů, který zvládne jakoukoliv polohu, i když to naprosto popírá fyzikální zákony. Tyto bláznivé polohy daly vzniknout dalšímu klišé, díky kterému vypadá jakákoliv nemožná poloha snadně a zábavně.

 

4. Manželé mívají sex méně než jejich svobodní přátelé

Ve filmech nového milénia se uchytila mylná představa, že jakmile si se svou drahou polovičkou řeknete své ano, sex se stane tabu. Obvykle se v těchto filmech objevuje tato scéna. Muž a žena okolo třicítky jsou v posteli připraveni spát, když v tu se muž obrátí ke své ženě a začne ji eroticky osahávat. Žena ho poté odmítne se znechuceným pohledem. Mezitím si jejich svobodní přátelé užívají nezávazného sexu plnými doušky. A manželé jim tiše závidí.

Věda ale několikrát potvrdila, že manželé mívají sex daleko častěji než svobodní jedinci. A důvod je jednoduchý – každý den jste v posteli vedle někoho, kdo vám přijde fyzicky atraktivní.

 

3. Sexuální maratony jsou běžnou záležitostí

Celodenní či celonoční sex je praktikou zvláště současných televizních seriálů a filmů. Zpravidla se těmito scénami demonstruje vášeň mezi novým mladým párem. Nicméně podle většiny průzkumů trvá průměrný sex heterosexuálního páru zhruba tři až sedm minut. Takže pokud jako noc počítáme průměrných osm hodin spánku, museli byste se udělat více než osmdesátkrát, abyste docílili hollywoodského standardu. A pokud jste někdy takový maraton zkoušeli, jistě víte, že zhruba po třech až čtyřech orgasmech to začne být sakra nepříjemné, protože organismus začne být velmi dehydrovaný a vysílený.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

 

2. Muži jsou připraveni na „druhé kolo“ ihned po orgasmu

Znáte to. Dva atraktivní sexuálně aktivní jedinci zrovna měli sex. Pak se jeden z nich převalí, je lehce vyčerpaný, ale přesto v euforické náladě. Pak jeden z nich pronese připomínku ohledně toho, že by neměli dlouho čekat na další sex. A bum! Jde se znovu na věc.

Tuto dětinskou představu opět vyvrací věda. Muži po ejakulaci prožívají něco, co se nazývá vzpurné období. Toto vzpurné období zabraňuje muži, aby měl erekci, zhruba na dalších několik minut, popřípadě i pár hodin, v závislosti na věku a fyzické kondici. Navíc muži v mozku klesne hladina dopaminu a hladina serotoninu mu vystřelí nahoru, což brání chuti na sex.

 

1. Orgasmus pár prožívá ve stejnou chvíli

Ano! Ano! Ano! Vzdychá pár ve filmu, jejich těla se třesou, oči jsou obraceny k nebi a vzájemná současná extáze projede jejich těly. Pak se převrátí na záda s pohledy vytřeštěnými do stropu. Drtivá většina sexuálních scén vypadá v hollywoodských filmech právě takto. Ale v reálném světě je vzájemný orgasmus něco jako jednorožec. Prostě neexistuje. Kdyby hollywoodské filmy chtěly být realistické, přidaly by muži zhruba dalších pět minut na dokončení jeho práce. Ale ve filmu to všechno vypadá dobře, že?

 

Pavel Melotík

Zdroj: http://whatculture.com/film/12-things-hollywood-always-gets-wrong-about-sex?page=12

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

sixteen − 7 =