Trailer: Sprostý krimi thriller Tři billboardy kousek za Ebbingem

Právě vyšel trailer k dlouho očekávanému krimi dramatu Tři billboardy kousek za Ebbingem, který napsal a zrežíroval Brit Martin McDonagh. Ten poprvé zaujmul filmový svět v roce 2004 krátkým filmem Šestiraňák, za který získal Oskara za nejlepší krátký film. O čtyři roky později se proslavil krimi thrillerem V Bruggách, za který byl nominován na Oskara za nejlepší scénář. Za další čtyři roky natočil krimi komedii Sedm psychopatů, která překvapila povedeným střídáním humoru a temné atmosféry špinavého podsvětí.

Nyní se vrací na filmovou scénu svým dalším snímkem Tři billboardy kousek za Ebbingem. V hlavních rolích se nám představí Frances McDormand a Woody Harrelson, který už letos hrál ve Válce o planetu opic (trailer zde). Film už měl předpremiéru na několika filmových festivalech a všude slavil velké úspěchy. Vyhrál hlavní cenu za nejlepší film na festivalech v Torontu, San Sebastianu a Venice. Kromě toho McDonagh vyhrál cenu za nejlepší scénář na festivale ve Venezii. Film si také drží vysoká hodnocení na různých filmových serverech. Na Rotten Tomatoes získal 98%, na IMDB se hodnocení pohybuje okolo 9 bodů z 10 a na ČSFD je film ohodnocen 93 procenty. 

Děj nové hořké krimi komedie se odehrává v americkém státě Missouri. Mildred Hayesová (Frances McDormand) přišla o dceru, kterou někdo zavraždil. Po uplynutí několika měsíců, kdy podle ní policie nekoná, co má, nechá vyvěsit za městem tři billboardy s kontroverzním vzkazem pro šéfa místní policie Williama Willougbyho (Woody Harrelson). Bitva mezi Mildred a Ebbingovým „prosazováním práva“ začíná…

KOUKNI SE  Jaký bude seriál Fallout podle post-apo herní předlohy

Americká premiéra filmu Tři billboardy kousek za Ebbingem proběhne 10. 11. 2017. Česi si na film budou muset počkat až do února příštího roku.

Pavel Melotík

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

four × five =