Trailer: Nacistické zombie v Call of Duty: WWII jsou zatím ty nejděsivější, které jsme v sérii viděli

Ke Call of Duty zombie už prostě patří. Takže ačkoliv se Call of Duty: World War II bude odehrávat během druhé světové války, dočkáme se i módu s hordami nemrtvých. Samozřejmě nebudeme nacistické zombie kosit na plážích Normandie nebo v ardenských lesích. Zombíkům bude vyhrazena zvláštní kampaň, poprvé s vlastním propracovaným příběhem.

O pokračování série Call of Duty, které se vrací ke kořenům, jsme psali už zde a zde. Že bude mít svůj kooperativní Zombie mód už víme, ale teprve teď jsme se od tvůrců ze Sledgehammer Games dočkali povedeného traileru a trošky nových informací.

Příběh Nazi Zombie módu nešetří klišé. Máme tu bavorskou vesničku, která jako by vypadla z pohádek bratří Grimmů. Pod ní kobky a sklepení, odkud váš smrtelný křik neuslyší nikdo a ještě hloub pak tajnou laboratoř třetí říše. A v ní šíleného nacistického vědce. Ten stvořil něco, co nemělo nikdy kráčet po tomto světě.

Klasičtí zombíci vypadají v traileru skvěle a za jejich gangrenózní údy a povislé čelisti, visící na nahnilých cárech masa, by se nemuseli stydět ani v gore hororvém filmu. Pokud by se nám zachtělo trochu spekulovat, tak podle nákresů v traileru se dočkáme i dvouhlavých zombíků. Finále pak představuje něco na způsob upgradovaného Frankenstaina. Monstrum pobité hřeby, které má místo ruky obrovitý meč.

Tentokrát ovšem nemá jít jen o obranu území před vlnami nemrtvých, jako tomu bylo dosud, ale o kampaň s vlastním příběhem. Nacistická říše získala na svých taženích klíč k nepředstavitelně obludné moci: jak vyrábět děsivé vojáky z vlastních mrtvých a snad i přivést na Zemi Ďábla samotného. Tomu je pochopitelně potřeba učinit přítrž.

KOUKNI SE  Grand Theft Auto: The Trilogy bylo oficiálně oznámeno

A co je na tom všem nejlepší? Glen Schofield a Michael Condrey, hlavní tvůrci Zombie módu a spoluzakladatelé Sledgehammer Games, v minulosti vedli vývoj Dead Space. Tedy velmi úspěšné sci-fi hororové hry, která se hráčům postarala o nejednu bezesnou noc. Vytvořit hutnou hororvou atmosféru, střídanou akčními pasážemi, by pro ně tedy neměl být problém.

 

Jan Marek

Předchozí článekČtyři filmové trendy, které jsou otravné
Následující článekRecenze: Co jsme si neřekli

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two × two =