Prewiew: Call of Duty: WWII – Informace o kampani pro jednoho hráče

Call of Duty se vrátí ke kořenům. Těmito slovy potvrdila návrat na bojiště druhé světové války samotná víceprezidentka Activision Amrita Ahuja. A to je jenom dobře. Protože buďme upřímní, Call of Duty se začala po úspěchu Call of Duty Modern Warfare II ztrácet v megalomanii a prázdných příbězích. Snaha posunout válku do futuristického světa nevyšel Battlefieldu, a rozhodně ani Activisonu. Jedinou dobře přijatou hrou z tohoto prostředí se stal nedostižný Titanfall a velkou chybou CoD bylo to, že se mu hra snažila vyrovnat. Dokonce kopírovala i pár věcí, které v Titanfallu fungovaly (parkourove chození po zdích). Ovšem i zde platí pravidlo „když dva dělají totéž, není to totéž“.

Zajímavé informace o hře Battlefront II naleznete zde

Snaha se Call of Duty nedala upřít. Změny lokací, zasazení do budoucnosti či do boje s drogovým cartelem, získání si zvučných jmen od Kevina Spaceyho až po Kita „Jona Snowa” Haringtona z Game of Thrones, to je všechno moc pěkné a snaha se cení. Bohužel jde o stále jedno a to samé přešlapování na místě. Stejný problém měla již zmíněná hra Battlefield. Pořád dokola omílat stejné téma nedělá dobrotu, a tak přišli s něčím nevšedním. Dnes už můžeme s jistotou říci, že se jim to vyplatilo. Válečnou vřavu umístili do doby Velké války, tedy té první světové. Multiplayerový, ale i singleplayerový hit byl na světě. Nyní má možnost vrátit se na výsluní i Call of Duty. Vrací se se vší parádou do doby, která ji přinesla největší úspěchy – druhá světová válka. V následujících řádcích se dozvíte, na co se můžete 3. listopadu těšit. Informace zahrnují hlavně singleplayerovou kampaň.

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

Promiň Josefe, promiň Yamamoto, promiň Romelle

Call of Duty: WWII se bude odehrávat pouze na západní frontě, zato ale po celé Evropě. Autoři se snaží o co největší historickou přesnost a chtějí přenést hráče na nejdůležitější bitvy druhé války. Chybět tedy nebude samozřejmě velký den D aneb operace Overlord. Pro méně znalé se jedná o vylodění v Normandii. Můžeme se tedy těšit na jatka a osvobození Francie. Chybět také nebude nemilosrdná bitva v Ardenách, kde prolijeme krev nepřítele na jasně bílém sněhu. Bohužel východní frontu nebo válku v Pacifiku s naším hrdinou Ronaldem „Redem“ Danielsem nenavštívíme. Autoři ovšem na válku mimo Evropu nezapomněli a už teď je podle informací zřejmé, že si v multiplayeru zahrajeme v Rusku nebo v severní Africe.

Texasan, ženy a černoši

Jak už bylo zmíněno, singleplayerová kampaň se zaměří na osudy dobrého vojáka Danielse, devatenáctiletého chlapce z Texasu, který se účastní všech událostí od velké Británie až po samotné Německo. Ve svém příběhu se zúčasní kromě Normandie a Ardenách menších konfliktů (autoři se chtějí hlavně zaměřit na příběh a nechtějí využívat jen těch největších bitev druhé světové války), a bude poznávat mnoho důležitých postav založených na skutečnosti. Cestou potká například šéfku francouzského odboje a další ženy, které v druhé světové válce sloužily své vlasti. Mimo tohoto zajímavého námětu zapojení žen do války se hlavní hrdinové nevyhnou ani rasismu. Toto téma je stále aktuální, i když od války uplynulo bezmála 75 let. V příběhu se tak objeví i jednotka, tvořená výhradně černými vojáky, a stane se důležitou součástí vašeho putování.

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

Mediiiiik!

Změnám se nevyhnula ani hratelnost. Bylo zvykem téměř ve všech akčních hrách se spoléhat na automatické uzdravovaní. Tomu je nyní konec. Pokud vás nepřítel zasáhne a vy nevyhledáte medika, tak váš ukazatel zdraví zůstane nebezpečně blízko smrti. Další změnou je námi oblíbený skluz. Tak o ten také přijdeme. Jeho místo nahradí starý dobrý skok.

Setkáme se i s našimi oblíbenými zbraněmi z předchozích her jako je M1 Garand, samopal Thompson či oblíbená Grease gun. Pravděpodobně se nevyhneme ani ostřelovací pušce Springfield.

Vizuální temno, příběhová serenáda

Hlavní art director Joel Salud pronesl, že chce hru přenést do temnějšího hávu a dodat jí uchvacující vizuál. Máme tedy očekávat špinavou zaprášenou cestu našeho hrdiny, který bude zažívat strastiplné zážitky s velkolepým vizuálem a atmosférou. Velký důraz se také klade na příběh, ve kterém by nemělo být nouze na dojemné, srdceryvné scény a okamžiky, které o kterých budeme ještě dlouho přemýšlet.

Jak to tak vypadá, Call of Duty by se mohla konečně vyškrábat z oné futuristické propasti, ve které se posledních pár let převaluje z boku na bok. Call o Duty: WWII vypadá k světu a já osobně se nemohu dočkat, až si zahraji misi vylodění v Normandii. Autoři se totiž dušují, že to je nejlépe zpracované vylodění všech dob co se herního průmyslu týče. No a jestli to bude lepší než Spielbergovo podání, to je otázka. O multiplayeru si řekneme zase příště, každopádně je se na co těšit, protože i tam prošla hra mnoha změnami a vylepšeními. Pro nedočkavce snad jen mohu napsat, že fanoušci zombie filmů a her se nemusí bát. Zombie mód nebude chybět ani zde. A tak nezapomeňte, povinnost vás volá již 3. Listopadu.

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

Do zbraně!

Adam Dvořák

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

7 + 7 =