Trailer: It – horor podle románu Stephena Kinga, kvůli kterému se budete navždy bát klaunů

Sedmého září do našich kin dorazí dlouho očekávaný horor na motivy románů slavného spisovatele Stephena Kinga. Režie se ujal mladý a talentovaný režisér Andres Muschietti, který má zatím za sebou pouze jeden celovečerní projekt Mama, který natočil na motivy svého vlastního krátkého filmu. Scénáře se chopila trojice Cary Fukunaga, David Kajganich a Chase Palmer. Nejznámější z této trojice je zřejmě Cary Fukunaga, režisér a scénárista, kterému se již dvakrát povedlo vyhrát filmový festival Sundance se snímky jako Sin Nombre a Victoria Pana Chino. Zbylí dva spisovatelé jsou ve filmovém světě noví a zaučují se pod vedením Fukunagy.

Příběh nového hororu se odehrává ve městě Derry, kde se každých 27 let probouzí k životu stvůra jménem Pennywise, která na sebe bere podobu toho, čeho se nejvíce bojíte. A to ještě není všechno. Je to lidožrout a má spadeno hlavně na děti, protože ty je nejsnadnější vystrašit. Nebo si to alespoň Pennywise myslí. Jednoho dne ho totiž sedmero dětí přechytračí a porazí. Ale v hororech věci nikdy nejsou tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, a proto se stvůra vrací a má v plánu se pomstít. Sedm přátel z dětství se tak ocitá ve velkém nebezpečí, protože musí čelit svým dávným strachům, na které už zapomněli.

Ve snímku máte šanci vidět jako jednu z hlavních dětských rolí Finn Wolfhard, kterého můžete znát například ze seriálu Stranger Things, kde si zahrál Mika. Dále se nám v snímku představí Wyatt Oleff, který si ve svém životě stihl zahrát miniroli v superhrdinském filmu Strážci galaxie.

KOUKNI SE  Viktor Tauš začal natáčet filmovou Amerikánku

Pavel Melotík

Předchozí článekTrailer: Valerian a město tisíce planet – hvězdné sci-fi od režiséra filmů Leon a Pátý element
Následující článekKnižní nej: 5 knih pro milovníky psů

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

17 − six =