Trailer: V dubnu startuje seriál Dear White People od režiséra filmu Moonlight

Barry Jenkins. Jméno, které ještě před pár lety téměř nikdo neznal. Teď o něm ale mluví celý svět. Bezpochyby je to zásluhou úspěchu jeho nejnovějšího snímku Moonlight, který si z předávání Oscarů odnesl hned tři sošky, mezi nimi i cenu za nejlepší film a nejlepší scénář, který Barry Jenkins napsal na motivy divadelní hry. Jedná se o druhý Jenkinsův celovečerní film. Začal na něm pracovat ještě v době, kdy pracoval jako tesař.

Po tomto úspěchu se mu poštou hrnou nabídky na nejrůznější projekty. Jenkinsovi se nejzajímavější zdál seriál s názvem Dear White People, což je remake na film z roku 2014. Příběh tohoto seriálu by se měl točit okolo party studentů, kteří si založí rádio, ve kterém bojují proti rasismu. Vzhledem k tomu, že všechny dosavadní Jenkinsovy projekty poukazovaly na rasismus v Americe, se dalo čekat, že dá tomuto projektu zelenou.

Producent seriálu prohlásil, že by seriál měl být hlavně komedie s hlubokou zprávou uvnitř. V jednom rozhovoru také prozradil, proč se rozhodl bojovat o to, aby tento projekt mohl být uskutečněn. Řekl, že je velkým fanouškem původního filmu, ale myslí si, že postavy nedostaly dostatečný  prostor k tomu, aby mohly být rozvíjeny jejich příběhy. To se mu zdálo být škoda, a proto se rozhodl, že všem svým oblíbeným postavám dopřeje spoustu prostoru v novém seriálu.

KOUKNI SE  Upoutávka na nového Thora od Marvelu

Dear White People bude mít premiéru již letos, konkrétně 28. dubna v síti Netflix.

 

Pavel Melotík

Předchozí článekTrailer: Wonder Woman odkryje své tajemství a pravý původ jejích schopností
Následující článek10 nejlepších severských krimi

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two × four =