Trailer: Byzantium slibuje novou krev a starého Draculu

Jelikož jsou momentálně upíři vábivé téma pro nejednu produkci, může být Byzantium předem mylně označováno za mazanou reakci na masovou poptávku po krvelačných  imageskreaturách. Z prvního traileru by ale takové unáhlené závěry mohly být chyba. Obzvlášť pro ty, kterým se už při slově „upír“ ježí vlasy na zátylku, a to nikoliv za strachu.

Byzantium je příběhem matky a dcery, které mimo příbuzenský vztah drží pohromadě i tajemství, které je společně svazuje už víc jak dvě staletí. Dámy se totiž neživí ničím menším než lidskou krví, což se jim doposud dařilo držet mimo povědomí společnosti. Jenže při jedné ze svých cest za hledáním úkrytu narazí na smrtelníka, který jejich příběh začne postupně rozkrývat. Spolu s dávným tajemstvím se ozve i minulost, která znamená nebezpečí nejen pro dvě upírky.

Pokud vám popis a trailer připomíná spíš Interview s upíry než současné Stmívání či Upíří deníky, jste na správné stopě. Byzantium opravdu nese rukopis Neila Jordana, tvůrce upíří klasiky s Bradem Pittem a Tomem Cruisem. Ten si svou zkušenost zopakuje právě režií letošního snímku. Trailer napovídá, že se režisér nenechává strhnout módní vlnou a se svým posledním dítkem se blíží tradičnímu temnému pojetí typického Draculy. Kromě špinavých putik, flashbacků, spousty rozbitého skla a trochy té krve slibuje trailer i solidní herecké výkony. Nesmrtelnou matku si tak zahraje Gemma Arterton, která v kinech momentálně válčí s čarodějnicemi v akčním Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, dceru zase nadějná dětská hvězda Saoirse Ronan. Zda Byzantium dorazí i do českých kin je zatím ve hvězdách, my vám přinášíme alespoň trailer.

KOUKNI SE  Ferry má vlastní seriál. Proč se na něj od listopadu na Netflixu dívat?

Zuzana Hofmanová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

eleven + 17 =