V Total War: Three Kingdoms sjednotíme starověkou Čínu

Fanoušci strategické série Total War si už roky lámali hlavu s tím, do jaké části historie se série vydá příště. Někdo tipoval třicetiletou válku, jiní zase doufali v Medieval 3. Volba ovšem padla na starověkou Čínu v období tří království, kdy se dosud jednotná Čína rozpadla a vypukl krvavý desítky let trvající boj o moc.

Pýcha předchází pád

Období tří království (220 – 280 našeho letopočtu) patří k nejkrvavějším a nejchaotičtějším obdobím starověké Číny. Paradoxem je, že toto období přišlo po časech, které bývají nazývány „Zlatým věkem“. Čína byla jednotná a zhruba už dvě staletí se těšila ekonomické prosperitě. Dařilo se kultuře, umění, technice i vědě. Na sklonku 2. století nicméně vládnoucí dynastii Chan ovládl zlotřilý generál Dong Zhuo a rozpoutal peklo v podobě krutého režimu.

Říše se rozpadla, začalo docházet k povstáním a celá země se záhy ocitla v občanské válce, která měla trvat několik desítek let. Až dynastii Ťin se v roce 280 podařilo rozdělenou Čínu opět sjednotit. V Total War: Three Kingdoms se tedy podle všeho ujmeme role vůdce jednoho ze tří největších království, která se ustanovila po rozpadu říše. Paradoxní je, že dřívější spojenci v boji proti útlaku generála Donga Zhua následně obrátily zbraně proti sobě.

Hromady vojáků i hrdinové?

O hře samotné toho prozatím moc nevíme. Máme všehovšudy jeden filmový trailer a pár obecných informací k dobru. Spekuluje se, že ve hře vývojáři z Creative Assembly představí zcela nový engine, který údajně nabídne nové možnosti. Z traileru je rovněž více než pravděpodobné, že ve hře bude i nějaká forma „hrdinských“ jednotek. Vzhledem k tomu, že se jedná o další historický díl, nemůžeme počítat s magií. Zřejmě tedy půjde „jen“ o skvělé bojovníky, dost možná i poskytující nějaký bonus celé armádě nebo jednotkám poblíž. Ale to je čirá spekulace.

KOUKNI SE  Assassin's Creed Mirage: Ukázky ze hry (walkthrough)

Další otázkou je samozřejmě vojenská část hry. Jak už jsme napsali, půjde o občanskou válku a o území Číny. Nevypadá to tedy na kdovíjakou různorodost jednotek. Nabízí se předastava, že všechny jednotky ve hře budou vesměs stejné a budou se lišit jen barvami, pod kterými bojují. To by ovšem ke hratelnosti zrovna nepřispělo. Doufejme tedy, že vývojáři si nějak poradí a nabídnou určitou pestrost.

Čínské armády již v této době dosahovaly obrovských počtů vojáků – k vidění byly i armády o více než stovce tisíc mužů. Armáda byla na vysoké organizační a logistické úrovni. Vojáci disponovali nejčastěji pevným koženým brněním a disponovali širokou škálou zbraní včetně mečů, seker či kopí. Z této doby je známá i čínská opakovací kuše se svou smrtící rychlostí střelby.

Kdy Total War: Three Kingdoms vyjde?

Total War: Three Kingdoms spatří světlo světa už na podzim tohoto roku. Pro fanoušky série to tedy bude velmi dobrý rok, protože už na jaře vyjde Total War: Thrones of Britannia. Cena zatím nebyla specifikována, ale vzhledem k tomu, že půjde o další velký díl, bude to nejspíš klasických 59,99 €. Doufejme, že to za to bude stát.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

two × one =