Máte rádi seriálové Vikingy? V Total War Saga: Thrones of Britannia budete moci Anglii plenit i vy

Jak už jsme vás informovali dříve, v Creative Assembly pracují na celé nové sérii historických her. Total War Saga se bude zaměřovat na menší území, ohraničená kratším časovým obdobím, než je u série Total War zvykem. Setkáme se zde s kampaněmi, které se budou točit třeba jen okolo několika málo významných historických postav. První z těchto her, Total War Saga: Thrones of Britannia, nás vezme na britské ostrovy raného středověku a dá nám za úkol sjednotit britské ostrovy, dosud rozdrobené mezi několik malých králů.

Neklidná doba

Píše se rok 878. Cyril s Metodějem sotva naučili Čechy a další Slovany číst a psát a obyvatelstvo britských ostrovů se vzpamatovává z nejhoršího období vikingských nájezdů. Anglický král Alfréd, který bude později znám jako Veliký, poráží tohoto roku v bitvě u Ethandunu silné vojsko dánských nájezdníků a tím zasazuje seveřanům těžkou ránu. A také je to rok, kdy Total War Saga: Thrones of Britannia začne. Dost možná, že hra bude zmíněnou bitvou přímo zahájena, koneckonců není nad start hry v „epickém“ stylu.

Hráči her ze série Total War jsou zvyklí na obrovské mapy, které zachycují třeba i několik kontinentů. Thrones of Britanaia bude mít o něco komornější ráz a řádit budeme opravdu jen na britských ostrovech. To ale neznamená, že se budeme s ostatními frakcemi bít na malém území. Vývojáři slibují, že ačkoliv půjde o poměrně malé území, vykompenzují to velkým počtem provincií. Má jít o vysoce detailní a rozsáhlou mapu, která zaručí herní dobu v desítkách až stovkách hodin.

KOUKNI SE  Nový Zaklínač vyjde už v létě
Anglosasové i Vikingové

Hratelných frakcí se ve hře objeví dohromady 10. Zatím neznáme všechny, ale tvůrci zmínili Anglosasy v čele s Alfrédem Velikým, keltské kmeny, ale i Vikingy. Ano, čtete správně. Na začátku jsme sice psali o bitvě, ve které seveřané utrpěli hořkou porážku, ale jak ví každý správný fanda seriálu Vikingové, jedna porážka Vikinga opravdu nezlomí. V tuto dobu vlastně už na území Británie existovalo několik mohutných vikingských kolonií a stále tedy půjde o sílu, kterou bude neradno zanedbat. Pokud jste při sledování Vikingů někdy zatoužili plenit britské země v čele hordy mohutných barbarů, nastal váš čas.

O sjednocení britských ostrovů budou usilovat i králové Irska, Walesu a Skotska. A přestože půjde o blízká území, můžeme směle očekávat dosti odlišné herní styly. Všichni známe vikingské nájezdníky, těžkooděnce s mohutnými štíty a ostrými sekerami. Ale bez jízdy. Tou budou zase zcela jistě disponovat Angličané, zatímco Welšané a Irové budou nejspíš spoléhat na lehkou pěchotu a jízdu, oštěpáře a lučištníky. Zajímavé je i období, které ve hře uvidíme. Jak už jsme zmínili, hra začne rokem 878. A i když nebude mít žádný pevně daný konec, obsah bude vytvořen až do roku 1066. Dějepisu znalí čtenáři právě zbystřili, protože si tento rok spojili s invazí Viléma Dobyvatele do Anglie. Záhy po vylodění došlo k bitvě u Hastingsu, která rozhodla o osudu britských ostrovů na dlouhou dobu. Že by tedy hra začínala i končila významnou bitvou? Nebo si na bitvu u Hastingsu budeme muset počkat až na další díl? Těžko říct, celý tento odstavec je z říše spekulací.

KOUKNI SE  Získejte brutální akci Nioh zcela zdarma

Total War Saga: Thrones of Britannia vyjde někdy roku 2018 pro Windows. Půjde o samostatnou hru a k jejímu hraní nebudete potřebovat vlastnit žádný z předchozích dílů.

 

Jan Marek

Předchozí článekNejúchylnější sexuální fetiše, které musíte poznat
Následující článekTrailer: Agents of SHIELD se v páté sérii podívají do vesmíru

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

9 + thirteen =