Top 5 nezapomenutelných zrádců ve filmu

Top 5 nezapomenutelných zrádců ve filmu, kteří jsou známí a populární

Snad každý ve svém životě někdy zažil, nebo zažije zradu. Kdy se spoléhá na určitého sobě blízkého člověka či skupinu lidí, kterým věří. Žije pak v domnění, že tato osoba ho nikdy nezradí, že například nikdy nevyzradí tajemství, které mu svěřil. Avšak v životě nastane někdy ta situace, že se nám život zhroutí mávnutím ruky. A potom zjistíme, že osoba, které jsme věřili ze všech nejvíc, byla tím, co nás potopilo ke dnu.  Zrádci jsou tu s námi od počátku dějin. Známe spoustu neblaze proslulých zrádců, kteří ovlivnili i samotný chod dějin. Namátkou můžeme zmínit například Marcuse Juniuse Bruta, syna Julia Césara, který neváhal zradit svého otce, chladnokrevně ho zabil a svrhl ho z trůnu. I filmy líčí příběhy plné zrádců. Ať už se jedná o zrádce, kteří vyjdou najevo až v samotném rozuzlení příběhu, nebo o zrádce, kteří jsou divákovi zřejmí již od samotného začátku. My si dnes ukážeme náš Top 5 největších zrádců ve filmech. Budeme se zde zabývat zrádci z kultovních filmů. Samozřejmě, že i méně známé filmy operují ve svých scénářích z dosti podlými zrádci, avšak tyto zrádce rozhodně zná většina lidí, protože filmy , ve kterých se objevili, jsou známé a populární.

1. Lando Carlissian (Star Wars: Impérium vrací úder (1980)

Podlý Lando. Byl lidský pašerák a karetní hráč, který se stal baronem Oblačného města na Bespinu. Zradil Hana Sola, princeznu Leiu i „Žvejkala“. Tito hrdinové první trilogie hvězdných válek se u něj snažili ukrýt. Krátce před jejich příletem však přistává Darth Vader a hrozí obléháním města a lukrativních dolů, pokud mu je nevydá. I když nakonec pomůže osvobodit Leiu, C3PO a Žvejkala, Han je uvězněn. Nakonec se přidá i on sám k rebelům a pomáhá Hana nalézt.

stazeny-soubor-1

2. Benny (Total Recall (1990)

Většina fandů Arnolda Schwarzenegera si jistě pamatuje film Total Recall. Kultovní film, ve kterém se stavební dělník Douglas Quaid dozví, že žije ve skutečně úplně jiný život. Benny je temperamentní mutant, který se živí jako taxikář na Marsu a tvrdí o sobě, že je členem odboje, který by měl Quaidovi pomoci k jeho cestě za pravdou. Benny však Quaida zradí a ukáže se, že spolupracuje se zákeřným Cohagenem, který se snaží zabít všechny rebely tím, že je odřízne od přísunu vzduchu. I zde však platí přísloví, že boží mlýny melou… Benny skončí probodnut jedním z mohutných vrtáku a vše má svůj Happy End.

hqdefault

3. Cypher (Matrix (1999)

Pokud se někoho zeptáte na největší zrádce ve filmech, určitě někdo poví Cyphera. Zrádce z legendární trilogie bratrů Wachowštích. Tenhle bastard vlastně mimo Morphea, Nea a Trinity zradil celý svět, ten opravdový, který se snažil vymanit od světa, ve kterém vládl mimojiné krutý agent Smiths. Cypher je znechucen životem v pravém, postapokalyptickém světě a chce se vrátit zpět, do úhledné virtuální reality, avšak ovládané zlými stroji. Proto Smithsovi prozradí pozici Morpheaova týmu při jedné z jejich akcí. Střelí piloty Nabuchadnezara a začne odpojovat Morpheuv tým, což zapříčiňuje jejich smrt. Avšak pilot Tank má ještě nějakou sílu a podaří se mu Cyphera nakonec zabít.

cypher_car

4. Cpt. Dudley Smith (L. A. Přísně tajné (1997)

Brilantní mysteriózní krimi thriller režiséra Curtise Hansona, ve kterém do posledních chvil nevíte, kdo je odpovědný za sérii podivných smrtí. Hvězdně obsazený film, ve kterém Rusell Crowe a Guy Pearce nakonec zjistí, že za vším stojí jejich kapitán, který je natolik krutý a mazaný, že dokáže zabít jakéhokoliv poldu, který se dostane blíž k odhalení jeho plánů. Sám svým svěřencům vštěpuje, že někdy je třeba porušit zákon, aby mohli správně hájit zákon v ulicích Los Angeles. Neví však, že jeho žáci nakonec dokážou pomocí těchto metod jeho samotného usvědčit z hrůzného a roky trvajícího komplotu. Film, který by si měl každý pustit!

la-confidential-3

5. Saruman (Pán prstenů: Společenstvo prstenu (2001)

Legendární fantasy trilogie na motivy knih J. R. R. Tolkiena začíná velkou zradou. U těchto fantasy povídek ze světa Středozemě je nutné podotknout, že autor se inspiroval situací jeho doby a postavy v ní kopírují boj se zlem ve druhé světové válce. O to peprnější pak může být fantazie samotného diváka, který sleduje zradu nejvyššího čaroděje Středozemě Sarumana. Hlavní představitel Gandalfova řádu měl moc srazit ďábelského Saurona a zachovat tak mír. Avšak zradil naději všech národů a postavil se na stranu zla. Začal ničit lesy a pomocí nechutných skřetů se snaží zotročit svět pod nadvládu jeho nového pána Saurona. Díky této zradě jsme mohli sledovat dobrodružnou cestu hobitů, elfů, trpaslíků a lidí v honbě za svobodou. A jak to nakonec bývá, vše se v dobré obrátilo.

Top 5 nezapomenutelných zrádců ve filmu

saruman_guardians_of_middle_earth_001-480x330

autor: Tomáš Smutník
zdroj: http://gamesradar.com, http://fandango.com

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

eight − 5 =