Tím tvrdší je pád: Stylový western láká na Idrise Elbu a opojnou akci

Trailer nám ukazuje stylovou práci s kamerou, našlapaný střih a dechberoucí záběry na akci uprostřed špinavého divokého západu. Idris Elba jako pistolník na cestě k pomstě nám ukazuje jeden z nejočekávanějších podzimních filmů na Netflixu. Kombinace klasického westernového žánru, brutální akce a stylové filmařiny se může stát hitem sezóny.

Nový akční western natočil Jeymes Samuel, který tímto filmem debutuje jako režisér. V hlavních rolích se představí již zmiňovaný Idris Elba a Jonathan Majors, kteří se budou muset postavit proti v sobě v krvavém boji na život a na smrt. Snímek se natáčel v Santa Fe v Novém Mexiku a atraktivní kulisy nabízí velkolepý audiovizuální zážitek. Westernový spektákl je postavený na jednoduchém příběhu – psanec Nat Love zjistí, že jeho úhlavního nepřítele Rufuse Bucka pustili z vězení a proto musí poskládat svůj rozprášený gang a pomstít se.

Krvavé přestřelky, prašná prérie a kamerová extáze

Brakově a jednoduše znějící synopse je ale povýšena stylovým trailerem. Audiovizuálně je snímek zpracovaný velmi nestandartně – můžeme se těšit na líbivé scenérie skalistých hor, prašných prérií a správně zapadlých saloonů, včetně přepadení vlaku k čemuž patří indiáni a jízda na koních. Prostě dojde na všechny westernové propriety na které si vzpomenete. Zároveň se dočkáme zběsilé akce a řádně krvavých bitek, pistolnických duelů a přestřelek. Vše, co do správného westernu patří, tak tu je okořeněno o stylové zpomalovačky, hypnotické montáže a radikální rapové songy. Upoutávky naznačují moderní kovbojku s vlivem blaxploitation snímků než návrat klasických westernů, který nemusí každému sednout.

KOUKNI SE  Vrah z dokumentu Netflixu Ta dívka z fotky stále žije a čeká na smrt

RottenTomatoes hlásí prozatím 80 % pozitivních recenzí a samotný trailer láká na ultra stylizovanou a šíleně brutální jízdu plnou parádně natočených přestřelek, drsných či charismatických postav a správně úderných hlášek. Snímek vypadá jako zajímavý mix moderních až post-moderních prvků a spaghetti westernů. Snímek si bere z klasiky to nejlepší, ale zároveň boří žánrové stereotypy – vypadá to jako kombinace Quentina Tarantina, ale zároveň i Sergia Leoneho, Spike Lee či Johna Woo.

Režíruje Jeymes Samuel, který napsal scénář s Boazem Yakinem (Podfukáři, Princ z Persie: Písky času, Vzpomínka na titány). Produkuje hudebník a raper Jay-Z. Za kameru se postavil Mihai Malamaire Jr. (Králíček JoJo, Delirium, Mistr, Mezi náhrobními kameny). Vedle Idrise Elby se představí vycházející hvězdy jako Regina King, Jonathan Majors nebo herecký veterán Delroy Lindo a RJ Cyler.

Film Tím tvrdší je pád bude ke shlédnutí na Netflixu už 3. listopadu.

Viktor H.

Předchozí článekKnižní novinka: Vánoční Tradinář – od Dušiček po Hromnice
Následující článekGrand Theft Auto: The Trilogy bylo oficiálně oznámeno

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × two =