Teorie, fakta a možné spoilery okolo čtvrtých Avengers

S blížícím se datem premiéry se vynořuje stále více potvrzených i nepotvrzených faktů, fám, teorií nebo nechtěně vyzrazených spoilerů ohledně nadcházejících Avengerů. Pomyslná čtyřka, zakončení Infinity War. Zkrátka Avengers film, který bude znamenat završení jedné dekády a konec to bude pro spoustu postav příští rok. Samozřejmě se rojí fanouškovské teorie, které jsou totálně přitažené za vlasy a absolutně nemožné. Ale občas se objeví teorie od diváků a fanoušků, které jsou dobře promyšlené. Některé teorie a možné spoilery přiživují také samotní herci se svými fotkami, které zveřejňují na sociálních sítích.

1Další postava v obleku

Vedle Iron Mana a War Machina (který si odbyl krátkou změnu jména postavy z komiksů na Iron Patriota) se podle jedné z uveřejněných fotek objeví nová postava. Věřte nebo ne, ale také Pepper Potts je v komiksových předlohách superhrdinkou. V animovaném seriálu měla Pepper fialovo-bíle zbarvené brnění. V komiksových knihách vypadá její oblek více jako klasický Iron Manův oblek kombinující červenou a bílou. Na fotce, která neplánovaně nebo cíleně obletěla svět internetu a doteď je v pohodě k vidění, je Gwyneth Paltrow (filmová Pepper Potts) vyfocená v brnění s převládající modrou barvou na zeleném filmovém pozadí.

Je jisté, že nejde o žádný fake. Takže v pokračování uvidíme další postavu v obleku. Dalo by se říct, že Marvel rozšiřuje svou paletu hrdinek a superhrdinek. Otázkou tak zůstává, za jakým účelem dostane Pepper oblek „šitý na míru“ a jaké bude mít důvody k jeho použití. To, jestli se její postava v brnění bude jmenovat Rescue stejně jako v komiksech, by mohlo něco málo napovědět. Až čas ukáže, kolik rozšířených fám a teorií okolo této postavy se potvrdí a kolik rozpadne v prach.  Nebude to poprvé, co se herečka objeví Iron Manově brnění. Stačí, když si vzpomenete na třetího Iron Mana.

2Je to Skrull nebo není?!

Skrullové – rasa mimozemšťanů, kteří excelují v infiltraci a napodobování jiných forem života. Dokáží věrně a do detailu zkopírovat jakoukoliv bytost. To, že budou dělat velké potíže při sólovce Captain Marvel, je jasné. Navíc půjde o mezigalaktickou válku Skrullů s rasou Kree, která se poprvé představila v prvních Strážcích galaxie.

Ještě před vydáním prvního traileru se množily teorie, jestli se vedle Thanose objeví nějací ti Skrullové. Jako mistři infiltrací by mohli unést některého nebo i více superhrdinů a nahradit je přesvědčivou kopií. Stejně jak to ukázali v druhé řadě animovaného seriálu Avengers: Nejmocnější hrdinové světa, kdy jeden ze Skrullů na sebe vzal podobu Captaina Americy. Ale proč o tom vlastně mluvím. Podle mnohých fanoušků může být Skrullem kterákoliv postava již nějakou chvíli. Ještě více tuto teorii rozvířila fotka, kterou zveřejnil herec Benedict Wong ztvárňující postavu Wonga, nejbližšího přítele a spolubojovníka Doctora Strange. Na své fotce totiž vypadá, jako by v maskérně dostal snad jakousi masku s textem. „Jsem nadšený z natáčení čtvrtých Avengerů. Jenom uklízení spoilerů je poněkud špinavá práce.“ Takže Thanosovo lusknutí přežil, jenže otázkou je, jestli není ve skutečnosti Skrull nebo jiná infiltrační jednotka. Wongova fotka z maskérny přiživuje teorie o invazi Skrullů také v současnosti. Každopádně to znamená, že se prakticky nikomu nedá věřit.

Mimozemská invaze Skrullů v sólovce Captain Marvel zasazené do 90. let minulého století nemusí v minulosti skončit. A tvůrci mohou přemýšlet o rase Skrullů a Kree jako nový hybatelích MCU. Koneckonců, někdo bude muset zaplnit prázdné místo po Thanosovi. To ale neznamená, že Thanos musí nutně v následujících Avengers zemřít.

3Seriálový svět Marvelu ruší seriály

Zatímco Agenti S.H.I.E.L.D. stále ještě žijí, tak novější projekty seriálového světa Marvelu se pomalu rozpadají. Daredevil nedávno rozjel svou třetí sérii a Jessica Jones bude také prodloužená o třetí sérii. Naopak seriál, který po dvou sériích končí, je nejmladší člen skupiny The Defenders, Iron Fist. To upřímně není žádné velké překvapení. První série se netěšila vysoké sledovanosti a nízké bylo také hodnocení. Druhá série byla podle diváků mnohem lépe zpracovaná, ale nejspíš se čekalo, že půjde o úspěch hned napoprvé. Mnohem větší šok přivodili tvůrci Lukea Cagea. Černošský seriálový superhrdina si vybudoval slušnou fanouškovskou základnu a hodnocení bylo vcelku vysoké. Přesto se třetí série nedočkáme.

A tady to začíná být zajímavé. Samozřejmě v rovině spekulací. Údajně obě jmenované postavy skončily pouze na Netflixu. To nabízí dvě možnosti. Buď budou restartovaní nebo budou pokračovat na nové stanici, kterou se chystá rozjet Disney. Nebo oba hrdiny chce začlenit do svého repertoáru právě filmové univerzum Marvelu? Disney má pro svou nově budovanou stanici velké plány. Rozšiřovat univerza, ke kterým vlastní práva. Takže minimálně Star Wars a Marvel. A právě co se týče Marvelu, chtějí rozjet seriály se čtyřmi postavami z MCU. Řeč je o Lokim, Scarlet Witch, Falcovi a Winter Soldierovi. Že by právě proto byly zrušené dva Marvelácké seriály na stanici Netflix? Přesun z Netflixu na Disney? No uvidíme. Pořád je možnost, že filmové oddělení Marvelu bude chtít do budoucna přidat zbrusu nové postavy, protože téměř celá stará garda dříve nebo později skončí.

4Nové posily proti Thanosovi

Přes nové posily to vypadá, že postav ve čtvrtých Avengers nebude ze začátku tolik jako v trojce. Až pokud se spojí stará garda, staronoví hrdinové a všichni ti, kteří se rozpadli v prach. Tak pak to bude síla. Vedle všech těch, kteří přežili Thanosovo lusknutí se k pokračování přidají všichni, kteří se dosud v týmových filmech neobjevili. Jako například Ant-Man, snad i Wasp a Captain Marvel. Po pauze se vrátí také Hawkeye, který by si podle některých domněnek měl změnit přezdívku své postavy na Ronina.

Některé nepotvrzené zprávy mluví o zapojení několika málo známých mutantů, kteří se vůbec neobjevili ani v jednom díle filmových X-Menů, aby se neopakovala situace s Quick Silverem. Fantastická čtyřka také patří pod Marvel, ale v tomto ohledu neexistuje jediné logické zapojení neúspěšně propagovaných superhrdinů do filmového univerza Marvelu. Do palety herců a hereček se na natáčení dostavila mladá začínající australská herečka Katherine Langford (seriál 13 Reasons Why a film Já, Simon). Její role v následujícím Avengers filmu je navíc stále opředená tajemstvím, na které si budeme muset počkat.

 

Ondřej Blahut

 

 

 

www.gamesradar.com, www.thisisinsider.com, www.imdb.com

Předchozí článekNový film o soutěži krásy Misbehaviour s Keirou Knightley
Další článekTipy a triky, jak hrát Red Dead Redemption 2

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

18 − 6 =