Fenoménem poslední doby jsou bezesporu Vikingové. Dokazují to i čísla prodaných kusů novinky Valheim, která trhá všechny rekordy.

Pokud byste náhodou nevěděli, co že to ten Valheim, o které nyní slýcháte na každém kroku, vlastně je, ve stručnosti vám povím, o co se jedná. Zkrátka jde se o survival rpg ze světa Vikingů. Hru má svědomí studio Iron Gate a pracuje na ní pouze pět lidí. Valheim je stále v Early Access, přesto už teď nabízí vcelku komplexní hratelnost. Ve hře můžete stavět své pevnosti a usedlosti, vyrábíte si svoje zbraně, prozkoumáváte procedurálně generovaný svět a tohle vše můžete dělat až v 10 lidech, díky multiplayeru. Samozřejmě nechybí ani lodě, na nichž objevujete nové země. Nevyhnete se ani četným soubojům. Vikinská hra, jak se patří. Vše běží ve vcelku hezké grafice.

A teď k těm slibovaným rekordům. Valheim se stal 5. nejhranější hrou na Steamu, když jej v jeden moment zapnulo více jak 500 000 hráčů, což je úžasný výsledek, vezmeme-li v potaz, že se jedná o indie titul. Pře sebou už má hra jen takové tituly, jako jsou Cyberpunk 2077, DOTA2 nebo CS:GO. My budeme hře držet palce, aby tenhle úspěch nebyl jen přechodným jevem. Pokud máte rádi Vikingy, neváhejte.

Martin Kudělka

Předchozí článekBlizzard slaví 30. výročí a oživuje staré klasiky
Další článekSunless Sea zdarma na Epic Games Store

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

one × three =