Soutěž o DNA – detektivní thriller, z kterého mrazí

KRÁLOVNA ISLANDSKÉ KRIMI SE VRACÍ S NOVOU TŘÍDÍLNOU SÉRIÍ

 

Brutální vražda jako trest – jaký skutek si ale zaslouží tak hrůzostrašnou odplatu?

 

Mladá žena byla brutálně zavražděna. Jediným člověkem, který by snad mohl zodpovědět mnohé z otázek, je její sedmiletá dcerka, která se v době vraždy ukrývala pod postelí. Ta však mlčí.

Čerstvě povýšený detektiv Huldar se obrací na psycholožku Freyju a Dětský dům, zabývající se dětskými traumaty. Freyja, která nedůvěřuje policii a už vůbec ne Huldarovi, není nadšená. Jejich spolupráci totiž komplikuje skutečnost, že se spolu nedávno vyspali po seznámení v baru, kde se Huldar vydával za někoho jiného. Přesto souhlasí a je rozhodnuta postarat se o bezpečnost malé Margrét.

DNA

Vrah mezitím pokračuje v zabíjení, zdá se, že je vždy o krok napřed a zanechává za sebou nesmyslné stopy: číselné řady, varovné SMS, záhadné výpočty načmárané na útržcích papíru. Poodhaluje se temný příběh, který měl zůstat zapomenut. Lze rozlousknout šifrované vzkazy včas? Kdo je další na řadě?

 

Autorka špičkových bestsellerů Yrsa Sigurdardóttir opět dokazuje, jak mistrně umí napsat napínavou a strhující detektivku, které nechybí spád, čtivost, přesvědčivé postavy ani inteligentní zápletky. Tato kniha je prvním dílem nového cyklu, jehož protagonisty jsou psycholožka Freyja a policista Huldar.

Spolu s nakladatelstvím Metafora soutěžíme o tři knihy. Zkuste to s námi, pokud víte:

  1. Podle které knihy Yrsy Sigurdardóttir byl natočen film?
  2. Kterou knihu této královny severské krimi jsme na kukatko.cz recenzovali?

Modří už vědí a jestli víte také, neváhejte a napište nám na náš mail knihy@kukatko.cz do 27.10.2017. Vylosujeme tři výherce, kteří se mohou těšit na pořádnou porci napětí a čistokrevné hrůzy.

Hodně štěstí

Kristina Doubravová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

sixteen − ten =