Sony nedávno potvrdilo, že usilovně pracuje na nové generaci PS VR. Bližší informace zatím bohužel neznáme, za to nám byly představeny nové ovladače pro virtuální realitu.

Velice dlouho se spekulovalo, zda a kdy se dočkáme nové generace virtuální reality od Sony. Přesněji řečeno, spekulovalo se o tom, zda to bude hned s příchodem nového Playstationu 5, nebo si budeme muset nějakou dobu počkat. Nyní máme indicie, že by to nemuselo trvat moc dlouho. Sony totiž představilo zbrusu nové ovladače pro PS VR a nutno říct, že vypadají dost zajímavě.

Co vás zaručeně zaujme na první dobrou je určitě vzhled. Tvar ovladačů je maximálně podřízen pohodlnému ovládání a komfortu. Jak se dá vyčíst z obrázků, kromě tlačítek nebude chybět ani ovládací páčka. Funkcemi se chystaný ovladač pro PS VR určitě nebude moc lišit od nového DualSense ovladače pro PS5. To znamená, že se opět můžeme těšit na haptickou odezvu, propracované vibrace i adaptivní spouště. K dispozici má být údajně i detekce prstů. Podle Sony má být ovladač předzvěstí velkého skoku ve virtuální realitě, na který se Sony chystá. Kdy se však nového PS VR dočkáme, je zatím ve hvězdách. Oznámení nových ovládačů napovídá, že by to mohlo být ještě tento rok.

Martin Kudělka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

9 + two =