Sony konečně prolomilo hradbu mlčení, nový Playstation 5 má cenovku i datum vydání. Bohužel to má jeden malý háček, který část fanoušku nepotěší.

V nedávném článku jsem kritizoval Sony, za tajnosti okolo jejich nové konzole. Poprosím fanfáry, Playstation 5 má konečně českou cenovku, datum vydání a dokonce známe i ceny některých her. Ale popořadě, nejprve nás bude zajímat cena. Stejně jako u nového Xboxu, i tady jsem čekal cenu blížící se k 20 tisícům. Stejně jako u nového Xboxu, i tady jsem by mile překvapen. Katastrofické scénáře pro peněženky hráčů se naštěstí nepotvrdily. Tak jako nová konzole od Microsoftu, tak i Playstation 5 se bude prodávat ve dvou verzích. S mechanikou a bez mechaniky. Za PS5 s mechanikou zaplatíte 13 499 korun, za verzi bez mechaniky pak velmi přijatelných 10 790 korun.

Sony odhalilo i datum vydání. Vybrané trhy, jako například USA, Japonsko, Kanada nebo Austrálie, se dočkají nové konzole 12. listopadu. Zbytek světa, kde patříme bohužel i my, jsi bude muset týden počkat, Playstation 5 se u nás začne prodávat 19. listopadu. Oficiální předprodej bude spuštěn v následujících dnech, bohužel velká část prodejců hlásí vyprodáno. Hrozí tak, že se konzole v první vlně nedostane na každého.

Známé jsou i ceny některých her. Tak třeba Spider-Man: Miles Morales vyjde na 1599 korun v základní edici, respektive na 1999 korun v Ultimate edici. Na bez koruny 2 tisíce vyjde i remake tuhého rpg Demon’s Souls. Zajímavostí je, že v rámci vylepšené služby PS Plus dostanou majitelé nové konzole vybrané tituly z PS4 zcela zdarma. Na závěr doporučím kouknout na záznam PS5 Showcase, obsahuje totiž spoustu ukázek z nových her. Je na co se koukat.

KOUKNI SE  V lednu vyjde The Last of Us Part II Remastered, na co se mohou hráči těšit?

[poll id=“2]

Martin Kudělka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

five − four =