KOMENTÁŘ: Snyderverse – Co plánuje režisér Muže z oceli? Steroidové „Star Wars“ a zombie vesmír na Netflixu

Zack Snyder je opět v kurzu. Nedávno poodhalil své filmařské plány do budoucna. Diář má plný roztodivných projektů, jejichž kvalita se nedá předem určit. Netflixu právě kraluje Armáda lupičů, prequel zombie řežby Armády mrtvých. Kromě toho obsadil hlavní roli akčního sci-fi blockbusteru Rebel Moon a odhalil pozadí a název Armády mrtvých 2. Kromě toho ustavičně pracuje na animovaném seriálu Armáda mrtvých: Lost Vegas a pečlivě buduje svůj vlastní filmový vesmír, kde jinde než na Netflixu.

Aktuálně na Netflix dorazil lupičská stylovka Armáda lupičů, která předchází Snyderově Armádě mrtvých. Snímek produkuje a spolunapsal Zack Snyder (Liga spravedlnosti, 300: Bitva u Thermopyl, Úsvit mrtvých, Strážci – Watchmen). Do režijního křesla usedl Matthias Schweighoefer, který ztvárnil i hlavní roli německého Dietera. V původním filmu hrál obratného kasaře Dietera, zatímco v Armádě lupičů se jmenuje Sebastian a film slouží jako jeho origin. Na pozadí propukající zombie apokalypsy v Las Vegas se parta lupičů rozhodně vykrást trojici slavných německých trezorů, které se vrací do německé mytologie a k Richardu Wagnerovi. Pro našince je atraktivní fakt, že se většina filmu točila v Praze a dočkáme se i několika českých herců. Scénář se Snyderem napsal Shay Hatten (John Wick 3, amazonský seriál Tajemství loňského léta). Hatten se pilně podílí na Snyderově univerzu a kromě Armády mrtvých a Armády lupičů píše a produkuje i seriál Armáda mrtvých: Lost Vegas.

Snyderův zombie svět na Netflixu: Lukrativní smlouva pro nevyzpytatelného filmaře

Režisér epických velkofilmů podepsal dlouhodobou spolupráci s Netflixem. Zack Snyder je na Netflixu zjevně opravdu spokojený, protože s ním podepsal „first look“ smlouvu. To znamená, že když Snyder nebo jeho produkční společnost Stone Quarry Productions vyvine jakýkoliv projekt, tak Netflix má první právo jej koupit. Teprve kdyby Netflix neměl zájem, tak může být projekt nabízený dalším distributorům. Podobnou smlouvu měl Snyder do roku 2019 s Warnery. S nimi se ale poměrně veřejně rozkmotřil během práce na superhrdinském fláku Liga spravedlnosti.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

Streamovací gigant o Snydera evidentně hodně stojí, protože je to velké jméno, které přitahuje pozornost. Jeho Armáda mrtvých navíc patřila k vůbec nejúspěšnějším filmům streamovací platformy. Zack a jeho produkční partneři si zase libují v tom, že Netflix je ochotný zaplatit velké projekty, nevadí mu riskovat a má v ně důvěru – při práci je nijak nelimituje.

Netlix vedle toho nečeká na úspěch a klidně schvaluje celé balíky filmových a seriálových projektů. Také kvůli tomu byl už rovnou s Armádou mrtvých odsouhlasený heistový spin-off Armáda zlodějů a animovaný prequel. A aby toho nebylo málo, tak se chystá již zmiňovaná Planeta mrtvých, pokračování úspěšné jedničky. Na tu si ale fanoušci počkají, protože pokračování letošního zombie hitu Snyder natočí teprve potom, až dokončí sci-fi Rebel Moon. U očekávané temné sci-fi akce se mimochodem také počítá, že odstartuje novou franšízu.

Planeta mrtvých: Pokračování zombie hitu odhalilo název

Zack Snyder v rozhovoru pro magazín Inverse prozradil, že pokračování Armády mrtvých se bude jmenovat Planeta mrtvých, což jasně naznačuje, že se zombie nákaza z Las Vegas výrazným způsobem rozšíří. Zároveň tu naznačil, že Ludwig Dieter události Armády mrtvých přežil. Pravdou je, že diváci nemohou vědět, co se přesně stalo, když se za ním dveře sejfu v Las Vegas zavřely. Pořád ještě zbýval nějaký čas do exploze a na kameru jsme ho zemřít neviděli. Jeho návrat by každopádně dával smysl, když jsme s ním strávili celý prequelový film, který měl jinak se zombie podstatou celé značky jen pramálo společného. Vypadá to, že Dieter bude hlavní postavou celé filmové série.

V podcastu Games Radar promluvil Snyder o tom, že ho hrozně baví protkávat příběhy napříč nějakou mytologií. V Armádě lupičů jsme se dozvěděli něco o historii sejfů a o záporákovi Tanakovi, který má zásadní roli pro příběh Armády mrtvých. Snyder nechce otevřeně říci, zda na něco takového dojde, ale je vidět, že si fanoušci správně všímají podezřelých detailů, které se v Armádě mrtvých objevily. Jako například fakt, že protagonisté před sejfem narazí na těla, která mají až podivně podobné oblečení jako oni.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s mimozemšťany

Armáda mrtvých: Lost Vegas – Animák, který se vrací na začátek apokalypsy

Kromě pokračování se chystá ještě další prequel v podobě animovaného seriálu. Ta se má odehrávat v Las Vegas na začátku zombie apokalypsy. A snad bychom se mohli podívat také do Oblasti 51, kde Američané dělali pokusy s interdimenzionálním cestováním. Což odkazuje na otevírací sekvenci, která slouží jako začátek celé zombie apokalypsy. Vrátí se také několik postav z prvního filmu. Dave BautistaElla PurnellAna de la Reguera nebo Tig Notaro. Seriál produkuje Snyder se svojí ženou, která produkovala všechny Zackovi snímky. Píše Shay Hatten, který je zároveň se Snyderem showrunnerem celého projektu. Režisér také bude několik dílů režírovat a série dorazí na Netflix už na jaře 2022.

Rebel Moon: Scénář původně vznikal jako příběh ze Star Wars

Snyder nás chtěl vzít na vlastní výpravu do světa Hvězdných válek. Zamítnutý námět zpracuje jako vlastní film, kterým hodlá nastartovat svůj vlastní sci-fi svět. Zajímavostí je, že svoji novinku původně napsal jako dospělejší a drsnější součást Star Wars franšízy. Zack prozradil listu The Hollywood Reporter, že námět vznikl už před deseti lety a měl nabídnout dospělejší, temnější a násilnější pohled na soap operu George Lucase. Po tom, co studio Lucasfilm koupil Disney, už se jednání přerušila a scénář letěl do koše. Snyder také chvíli uvažoval, že by Rebel Moon natočil jako seriál.

KOUKNI SE  10 nejlepších hororů o posedlosti démony

Nakonec ale tuto variantu zavrhl a látku pojme jako klasický velkofilm, který bude plný epických bitevních scén na pozadí zapadlých okrajů vesmíru. Téma je také přirovnáváno k loupeživé bandě vesmírných lovců hlav, kteří bojují proti totalitní vesmírné diktatuře. Režisér se nechal slyšet, že se bude jednat o největší myslitelnou sci-fi „na steroidech“. Vypadá to, že půjde o energickou a efektní akční podívanou, plnou krve, laserů a mezihvězdných letů.

Oficiální synopse zní následovně: Děj je zasazený na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie, kterou začnou ohrožovat armády tyranského regenta Balisaria. Kolonie vyšle mladou ženu s tajemnou minulostí na okolní planety, aby tam našla válečníky, kteří by byli ochotní se spolu s kolonií regentovi postavit.

Vesmírných Sedm samurajů „na steroidech“

Snímek by měl být inspirovaný Akirou Kurasawou a opusem Sedm samurajů. Film měl splnit sny jedenáctiletého Zacka Snydera a neměly v něm vystupovat žádné známé postavy ze SW univerza. Látka se Snyderovi tak líbila, že ji po odmítnutí v Lucasfilmu okleštil od všech SW elementů a přepracoval ji v samostatný příběh. Máme čekat velké sci-fi dobrodružství a záměrem je vybudovat celé univerzum.

Pro podcast Post-Credit Zack uvedl, že Rebel Moon je sci-fi romance s tím největším myslitelným možným měřítkem. Zatím nejvíc se tomu Snyder podle svého vyjádření blížil v úvodu Muže z oceli, kde jsme se podívali na planetu Krypton. Rebel Moon má být ale ještě větší a doslova „na steroidech“. Hlavní roli ztvární Sofia Boutella. Scénář napsal Zack Snyder a opět Shay Hatten, kteří hodlají kromě zombie univerza nastartovat další sci-fi franšízu. Na scénáři se také podílel Kurt Johnstad (stylová akční retrokrimi Atomic Blonde: Bez lítosti), který se Snyderem napsal 300: Bitva u Thermopyl a 300: Vzestup Říše. Natáčet by se mělo příští rok.

Viktor Horák

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

five × two =