5 šílených hereckých výkonů, které nejsou hrané, ale skutečné

Aby vznikl nevšední filmový zážitek, musí režisér zvolit vhodný způsob natáčení, aby vše vypadalo realisticky a zajímavě. Na některé záběry se používá animace či počítačová technika, na některé zase filmoví kaskadéři. Někdy ale to, co vidíme na filmovém plátně, není jen směs různých triků, ale jsou to skutečné záběry. Podívejte se na ty nejšílenější herecké výkony, které jsou skutečné a bez použití triků.

5. Mark Ruffalo si rozbil hlavu o zrcadlo

Pokud jste viděli film Hon na lišku o dvou legendárních zápasnících, můžete si pamatovat scénu, ve které starší bratr Marka Schultze jménem Dave (Mark Ruffalo) stojí před zrcadlem, dá si pár ran pěstí do obličeje, a nakonec několikrát tvrdě udeří hlavou do zrcadla. Mysleli jste si, že za touto scénou stojí pokrok filmové techniky? Omyl – Mark Ruffalo si hlavu o zrcadlo rozbil zcela úmyslně a bez jakýchkoliv triků. Navíc tento moment vůbec nebyl ve scénáři. Mark Ruffalo se měl pouze několikrát uhodit do obličeje. Nicméně Ruffalo si vše usmyslel jinak a prorazil hlavou nejen ono zmíněné zrcadlo, ale dokonce udělal díru do zdi za ním. Za tuto roli si Ruffalo také vysloužil svou druhou nominaci na Oscara za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

 

4. Mickey Rourke si rozřezal čelo žiletkou

Film Wrestler režiséra Darrena Aronofskeho znamenal pro Mickeyho Rourka Zlatý glóbus a nominaci na Oscara za nejlepší herecký výkon v hlavní roli. Za zmínku ale rozhodně stojí i jeden moment, kdy Mickey Rourke nehrál. Ve filmu, stejně jako ve skutečnosti, si wrestleři nosí do ringu žiletky, aby se mohli řezat do míst, kde dostali tvrdý zásah. Celý zápas tak vypadá více realisticky a je pro diváky atraktivnější. Rourke se poté rozhodl vžít do své role vžít velmi netradičním způsobem – na kameru se rozhodl rozřezat si čelo žiletkou, stejně jako známé tváře wrestlingu. Podle výpovědi Mickeyho Rourka přišel s tímto nápadem samotný Aronofsky. Původně Rourke odmítl toto udělat a režisér to respektoval. Jenže pak si to Rourke rozmyslel a k překvapení všech si vážně čelo rozřezal.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

 

3. Nicole Kidman počůrala Zacka Efrona

Film Reportér režiséra Leeho Danielse se dočkal negativních ohlasů z řad kritiků i diváků. Přesto tento film skýtá několik zajímavých momentů. Například scéna, kdy se Nicole Kidman vyčůrá na Zacka Efrona.

Abych tuto situaci uvedl do kontextu, je nutné říct, že tento moment se odehrává poté, co Jack (Zack Efron) utrpí mnohá poranění kvůli medůzám, které jej požahaly, když plaval v moři. Když se mu podaří dostat na břeh, bezmocně leží na pláži. Poté dorazí půvabná Charlotte (Nicole Kidman) a spolu s několika dalšími postavami dojdou k názoru, že nejlepší medicína na popáleniny je moč. A tak se jde na věc. Lee Daniels chtěl, aby tato scéna byla co nejrealističtější, a tak je i tento filmový moment skutečný a ničím nepřikrášlený. Ovšem nikdy toto nezkošejte doopravdy – zvěst, že moč pomáhá při hojení popálenin, je mýtus.

 

2. Natasha Thomas se nechala ostříhat dohola

Scorseseho Vlk z Wall Street obsahuje hned několik velmi kontroverzních momentů. Jedním z nich je scéna, ve které si na párty nechá jedna žena dobrovolně ostříhat vlasy dohola za deset tisíc dolarů (v přepočtu zhruba 250 000 Kč), které Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio) použije jako příspěvek na výrobu prsních implantátů.

Ani tato scéna nebyla vytvořena nějakou filmovou magií. Scorsese nechal pro tuto scénu najmout Natashu Thomas, kamarádku Leonarda DiCapria, která souhlasila s nápadem změnit svůj ůčes přímo před kamerami. Scéna se povedla, a Scorsese poté Natashu náležitě odměnil peněžní částkou, kterou odmítl zveřejnit.

KOUKNI SE  10 nejlepších hororů o posedlosti démony

 

1. Linda Hamilton zmlátila doktora v Terminátorovi 2

Oscarový režisér James Cameron se poprvé proslavil kultovním sci-fi filmem Terminátor. Ještě úspěšnější a známější se ale Cameron stal právě díky pokračování Terminátora.

Na začátku se film soustředí na Sarah Connor (Linda Hamilton), která je zavřená v psychiatrické léčebně, ze které se snaží utéct. Právě během této scény Linda úplně vypustila z hlavy pojem „hrát“, a tak se během útěkové scény pustila do doktora s plnou vervou a násadou od mopu.

Ken Gibbel, který měl tu „čest“ si zahrát zmláceného doktora, vypověděl, že měl strach, aby při tomto souboji Lindě neublížil, a proto se bál ji tvrdě udeřit pěstí. Nicméně kvůli Gibbelsovu strachu se tato scéna musela točit pořád dokola a dokola. Možná právě toto naštvalo Lindu Hamilton natolik, že dala Gibbelsovi lekci, na kterou jen tak nezapomene.

 

Pavel Melotík

 

Zdroje: http://www.cracked.com/article_23228_5-amazing-performances-by-actors-who-werent-acting-part-5.html

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

nineteen − seventeen =