Šibenice: Tady půjde o krk

Found footage hororů existuje nepřeberné množství, proč zrovna tento by mohl být lepší? Na základě vzniku snímku a jeho cesty na plátna kin.
Zkrátka dvojice chlapíků si řekla: „Proč nenatočit nějaký vlastní horor?“ Přizvali pár přátel a kamarádů do projektu a dali se do práce. Jak se z nezávislého počinu stal film pro kinosály? Dosti vypomohla náhoda a trocha štěstí. Jednoho dne si studio Warner Bros. přizvalo Travise Cluffa a Chrise Lofinga (režiséry Šibenice) ke konzultaci. Později poslali Warnerům ukázkový teaser trailer. Lidem ve studiu se trailer natolik zalíbil, že se rozhodli vzít projekt pod svá producentská křídla. To už o něčem vypovídá, když tak silná firma dá přednost nízkorozpohinh_anh_the_gallows__18čtovému experimentu před ostatními. Zřejmě v ukázce spatřili potenciál a možný úspěch. Studio pro film sehnalo pár neznámých začínajících herců. Natáčení mohlo začít.
O čem bude děj? Nečekejte nic převratného. Parta mladých lidí se rozhodne v noci vkrást do školy. Důvod? Chtějí na památku kdysi zesnulého studenta zahrát tutéž divadelní hru. Před 20 lety došlo k nehodě, při které zahynul student Charlie. Během hry se měl hlavní hrdina improvizovaně oběsit. Skočilo to však skutečnou smrtí mladého člověka. Právě kvůli této tragédii se studenti vrací na místo tragédie, aby v pomýlené představě uctili tímto bizarním způsobem Charlieho smrt. V poklidu se dostanou dovnitř a vše funguje jako po másle. Avšak člověk míní, pánbůh mění. Po čase stráveném ve škole zaslechnou podivné zvuky. Porozhlédnou se po budově, aby se ujistili, že jsou skutečně sami. Při prohlídce naleznou starý televizor s VHS přehrávačem. V momentě dotyku obrazovky spatří starou reportáž zmiňující Charlieho smrt. Zděšení přijde na konci. Zjistí, že ve videorekordéru žádná kazeta není. Ženská část výpravy se rozhodne k opuštění školy. Veškeré východy jsou záhadně uzamčenyTHE GALLOWS a začíná boj studentů o holý život. Rozhněvali tím ducha Charlieho, který nemá pro takové jednání pochopení. Smrtící zbraní se stává samotné lano s okem zavěšené na dřevě. Totéž lano nešťastně usmrtilo i výše zmíněnou osobu. Jde doslova o krk. Parta se pokouší dostat jakkoliv ze školy a zároveň krýt si záda. Za každým rohem číhá mlhavá postava s lanem, aby mohla ústřední postavy pověsit.
Jak to celé dopadne se budete moct přesvědčit 6. srpna v našich kinech. Režiséry jsou výše zmínění chlapíci (Travis Cluff, Chris Lofing). Zároveň se postarali i o scénář. Ve filmu si zahraje celkem 7 postav. Ty ztvární Cassidy Gifford, Pfeifer Brown, Ryan Shoos, Reese Mishler, Alexis Schneider, Price T. Morgan a Mackie Burt.

KOUKNI SE  Jaké rozuzlení a konec nás čeká ve finální epizodě seriálu The Last Of Us?

 

Ondřej Blahut

 

www.collider.com, www.imdb.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

10 + 20 =