Seznam romantických filmů nejen na Valentýna

Hledáte vhodné filmy na romantický večer? Podívejte se na výběr deseti láskyplných příběhů, která vás naladí.

10. Než jsem tě poznala (2016)

Související obrázek

Co by to bylo za romantiku bez trochy dramatu? Snímek natočený podle bestselleru od Jojo Moyes si zamilujete nejen díky silnému příběhu, ale i kvůli sympatickému obsazení. Hlavní postavou je zde výstřední slečna Louisa „Lou“ Clarke (Emilia Clarke), která po ztrátě zaměstnání přijme práci asistentky u bohaté rodiny. Má pečovat o dospělého syna Willa (Sam Claflin), který po nehodě zůstal na vozíku. Will, ale ztratil smysl života a žádná z jeho asistentek se mu nezamlouvá. I přes všechny překážky si k sobě najdou cestu, ale nepřítelem se stává čas…

9. Zkus mě rozesmát (2011)

Související obrázek

Romantické komedie jsou ideální volbou téměř pro každý večer. Jak vyřeší své vztahové trable bohatý plastický chirurg (Adam Sandler), který nakukal své o mnoho let mladší přítelkyni lži o manželce, kterou nikdy neměl? Naštěstí má spolehlivou asistentku, která mu prokáže laskavost a zahraje si jeho bývalku. Naneštěstí se do toho připletou i její dvě děti a situace se začíná komplikovat…

8. Hříšný tanec (1987)

Výsledek obrázku pro hříšný tanec

Tanec k romantice jednoduše patří. Existuje stovka filmů, kde se tančí, tak proč si na Valentýna pustit zrovna Hříšný tanec? Kromě toho, že se jedná o jednu z nostalgických klasik má jeden z nejkrásnějších příběhů a dobré herecké obsazení. Ať už jde o postavu na pohled zakřiknuté „Baby“ (Jennifer Grey) nebo sexy tanečníka Johnnyho (Patrick Swayze). Dále správnou atmosféru naladí i krásné prostředí a příjemná  hudba.

KOUKNI SE  FEBIOFEST: Brutální krváky, upírské artovky a psychopatické duchařiny na pražském festivalu

7. Deník Bridget Jonesové (2001)

Výsledek obrázku pro deník bridget jones

Táhne vám na třicet a máte vážný vztah pouze s láhví vína? Pak se váš život příliš neliší od života Bridget Jonesové. Do nového roku obvykle lidé vstupují se spoustou předsevzetí, ale v průběhu je jejich ideály postupně opustí. Podívejte se na romantickou komedii, která vám možná napomůže zorganizovat lépe život.

6. S láskou Rosie (2014)

Výsledek obrázku pro romantické drama 2017

Můžou se do sebe zamilovat dva nejlepší kamarádi? Rosie Lily Collins) a Alex (Sam Claflin) se znají již od školky a nemají před sebou žádná tajemství. Jednoho dne se ale jejich cesty rozdělí a Rosie si uvědomí, že ztratila nejen nejlepšího kamaráda, ale i spřízněnou duši.

5. Pomáda (1978)

Související obrázek

Láska nebo jenom letní flirt? V padesátých letech tvořil John Travolta s Olivií Newton-John ikonický pár z muzikálu odehrávajícího se na střední škole. I tento snímek patří mezi klasiky, které neomrzí.

4. Zápisník jedné lásky (2004)

Výsledek obrázku pro zapisnik jedne lasky

Jeden z nejdojemnějších příběhů podle stejnojmenné knihy od Nicholase Sparkse. Samotný příběh dvou mladých lidí je vyprávěn ze zápisníku, který předčítá starý muž v sanatoriu jedné pacientce. Jak se posléze ukáže, je to autobiografie, kterou napsala mladá Allie Hamilron (Rachel McAdams) v dobách, kdy jí ještě sloužila paměť.

3. Když Harry potkal Sally (1989)

Související obrázek

Můžou být ženy a muži pouze přátelé? Harry má na tuto otázku jednoznačnou odpověď. Existují náhodná setkání jenž jsou pouhou slepou uličkou, ale také mohou být osudová.
Když se Harry a Sally poprvé potkali, zrovna opouštěli univerzitu. Během několika let se opět setkávali při náhodných příležitostech. Když jednoho dne byli oba dva ve stejnou chvíli svobodní vyzkoušeli si, jak by jim šlo kamarádství.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy 2021 podle exprezidenta Baracka Obamy

2. Titanic (1997)

Související obrázek

Příběh dvou mladých lidí, jenž se odehrává na největším osobním parníku světa, ale nazývat jej nepotopitelným bylo poněkud předčasné. Děj se odehrává na palubě Titanicu, kde většinu z cestujících tvoří vysoce postavení a bohatí lidé. Zde nalezne krásná a bohatá Rose (Kate Winslet) zalíbení v chudém Jackovi (Leonardo DiCaprio). Plánování společné budoucnosti jim naruší katastrofa, která Titanic postihla.

1. Pýcha a předsudek (2005)

Související obrázek

Filmové zpracování s Keirou Knightley v hlavní roli si nelze nezamilovat. Příběh známé anglické spisovatelky Jane Austenové je jedním z nejoblíbenějších a nejčtenějších knižních bestsellerů. Samotný děj se odehrává v Anglii koncem 18. století a vypráví o osudech pěti dcer z rodiny Bennetových. Hranice mezi láskou a nenávistí je tenká na což přichází i Elizabeth Bennet (Keira Knightley), když se seznamuje s panem Darcym (Matthew Macfayden).

 

Aneta Pfeiferová

 

Zdroje:
https://www.datafi.cz/nez-jsem-te-poznala/
https://www.denofgeek.com/us/movies/murder-mystery/272191/murder-mystery-new-details-on-adam-sandler-and-jennifer-aniston-netflix-movie
https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/hrisny-tanec-kultovni-film-patrick-swayze-jennifer-grey-hollywood-herci-vyroci.A170525_093758_lidicky_bib

Ve třetím díle Bridget Jonesové bude chybět Hugh Grant


https://cz.pinterest.com/pin/451978512579132303/
https://www.prozeny.cz/clanek/pomada-slavi-40-narozeniny-vite-o-legendarnim-filmu-vse-48277

5 Classic Romantic Movies To Inspire Your Photo Booth Theme This Valentine

Nejlepší romance z New Yorku. Pokochejte se městem, které nikdy nespí


https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20170414_02835191
https://www.bustle.com/p/7-jane-austen-fanfiction-stories-that-youll-fall-madly-ardently-in-love-with-76603

Předchozí článek10 celebrit, které postihla rakovina
Následující článek#10yearchallenge: jak jde čas s celebritami

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

19 − one =