6 filmů se sexuálními narážkami, které jste přehlédli

Už jste se někdy dívali na populární film a všimli jste si nějaké podezřelé dvojsmyslné narážky, která nijak nesouvisí s dějem filmu? V tomto článku se na tyto vložené vtípky tvůrců podíváme zblízka. Tyto sexuální narážky ve filmech totiž nejsou jen pouhou náhodou…

6. Čelisti

Ptáte se, jaké sexuální narážky může skrývat tento kultovní horor od Stevena Spielberga? Ve skutečnosti je celý příběh metaforicky připodobňován k sexuální neschopnosti. A obrovský žralok v této metafoře hraje hlavní roli – je totiž přirovnáván k obřímu penisu. Uveďme si tedy několik příkladů. Úplně na začátku filmu vidíme scénu, ve které se svléká jeden pár, pravděpodobně, aby měli sex u oceánu. Nicméně muž je příliš opilý na to, aby „odvedl svou práci.“ A hádejte, kdo se objeví potom. Ano, je to onen obrovský žralok, který symbolizuje nefungující nádobíčko mužů. Téma sexuální neschopnosti je tedy navozeno již od samého začátku.

Před dalším útokem žraloka vidíme muže jménem Brody, jak dostává masáž ramen od své ženy, aby se „rozehřál.“ V momentě, kdy se začíná uvolňovat a vzrušovat, přivolá tím metaforicky i doslova obřího bílého žraloka. Na tomto příkladu je ještě zvláštnější to, že Brodyho přítel prohlásí, ať toho žraloka nechá na pokoji a ignoruje ho.

Brody je v průběhu filmu ještě více sexuálně znemožněn scénami, ve kterých se ho manželka snaží k sexu donutit, ale neúspěšně. Z dialogů se dozvídáme, že Brodyho žena jej musí opít, aby si alespoň trochu „hrál.“ On sám totiž preferuje svou jinou vášeň – čtení knih o žralocích.

A knižní předloha dělá celou tuto metaforu ještě křiklavější tím, že nám dává nahlédnout do série znásilnění, které se na pláži odehrávají.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

 

5. Star Wars

Celá původní trilogie vypráví příběh o tom, jak se mladičký Luke naučí používat svůj penis. Tedy světelný meč. Nebo obojí?

Na začátku všeho žije Luke na prapodivné farmě připomínající dělohu. Jeho strýc se celý život snaží o to, aby Luke tuto farmu neopustil. Jednoho dne se ale objeví R2-D2 a promítne mu tajnou zprávu – video s překrásnou ženou, do které se Luke okamžitě zamiluje. Po tom všem ho R2-D2 naláká k Obi-Wan Kenobimu, který ho naučí vše o používání světelných mečů. Pokud se Luke chce jednoho dne potkat s princeznou, musí se naučit s mečem řádně zacházet. A jelikož nemá partnera k sparingu, musí chvíli procvičovat sám. Nakonec se ale vyspělý Luke stane rytířem Jedi se svým vlastním světelným mečem.

 

4. Krotitelé duchů

Co když tento příběh o třech nezaměstnaných expertech na paranormální jevy o něčem jiném, než jen o chytání duchů v New Yorku? Mohou duchové ve skutečnosti symbolizovat ženy? Posuďte sami.

Když se poprvé divák setkává s budoucími Krotiteli duchů, jsou naprosto nepřipravení na vypořádání se s duchy/ženami. Setkají se s ženou z 19. století, která nejeví ani o jednoho z nich žádný zájem. Nakonec se jim celá situace vymkne z rukou a žena se rozzuří. Poté si uvědomí, že se potřebují zlepšit. A první věc, kterou udělají je, že si koupí auto. A koupí si dodávku nebo nějaké jiné auto, které by dávalo smysl? Ne. Koupí si to nejdelší auto, které jste kdy viděli.

Každá ze tří hlavních postav se nakonec pokusí ženu získat – Venkman má rande s Danou, Egon randí s Janine, a dokonce i Ray má mokrý sen s duchem. Je to sice jen sen, ale původně to měla být součást hlavní zápletky. A jak celý film končí? Bojují s duchem, kterého hraje topmodelka a Krotitele už nezajímají staří duchové z devatenáctého století, ale všechny holky jim věnují soustředěnou pozornost a jsou celebritami!

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších filmových a komiksových záporáků

 

3. Až na krev

Toto Oscarové drama o vzestupu ropného magnáta s Daniel Day-Lewisem v hlavní roli má v sobě více, než se na první pohled může zdát. Tento film totiž může vskrytu vyprávět o tom, že hlavní postava Daniel Plainview je neplodná.

Toto je také důvod, proč musel adoptovat syna H.W., aby po něm později převzal jeho podnik. A ačkoli je Daniel naprosto sebestředný, přesto je několik věcí, které ho těší. Jedna z nich je myšlenka na jeho bratra jako na pokračovatele rodu. Chce, aby jméno jeho rodiny nezaniklo, a proto ho dělá šťastným jen pomyšlení na jeho bratra. Když se ale dozví, že onen muž ve skutečnosti není jeho bratr, Daniela popadne hněv a zabije ho. Takže potom mu už zbyde jen jedna myšlenka, která ho činí šťastným – myšlenka na jeho vlastní rodinu.

Samozřejmě, má svého adoptovaného H.W. Nikdy ho ale nevidí jako svého skutečného syna. Spíše jen jako svého dědice. V momentě, kdy se H.W. ožení, Daniel mu řekne, že ve skutečnosti není jeho syn. Toto pravděpodobně udělal ze žárlivosti. Daniel ví, že H.W. bude mít děti a svou vlastní rodinu, zatímco on bude hnít sám se svou ropou v obrovském, ale opuštěném sídle.

 

2. Záchranáři

Ačkoli Disney se soustředí na tvorbu animovaných filmů pro děti, přesto jsou to právě jejich snímky, které obsahují nejrůznější kontroverzní momenty a vložené sexuální dvojsmysly. Diváci i tvůrci se už celá léta hádají o jednom takovém momentu ve filmu Záchranáři. Jedna scéna totiž obsahuje na zlomek sekundy obrázek, který vypadá jako fotka nahé ženy.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších seriálových záporáků

Disney se obvykle proti takovým nařčením brání, ovšem v tomto případě přiznalo pravdu. Ačkoli animátoři žádný obrázek pro dospělé do filmu nevkládali, pracovníci v post-produkci se nakonec přiznali k tomu, že jako vtip tento obrázek přidali.

 

1. Lví král

A na závěr rozklíčujeme ještě jeden kontroverzní Disney film, o kterém si myslíme, že by mohl obsahovat podprahové sexuální narážky. Jde o tento slavný film z roku 1994, díky kterému dostal Hans Zimmer Oscara za nejlepší hudbu.

V tomto filmu najdeme sexuálních narážek více. Jednou z nich je nápis „SEX“, který se v jednom momentu vytvoří nad Simbovou hlavou. O tomto momentu se dokonce zmiňuje Dan Brown ve svém románu Šifra mistra Leonarda. Disney se ale brání tím, že jde o poděkování tvůrcům za speciální efekty a jde o zkratku „SFX“, která znamená „Special effects.“

Další nechutný detail se týká incestu. Simba a Nala jsou totiž v příbuzenském vztahu. Mufasa a Scar jsou totiž jediní samci v celé smečce. To znamená, že jeden z nich se musel pářit s matkou Naly. Takto totiž fungují lvi v divoké přírodě – všichni samci se páří se všemi samičkami. Bez ohledu na to, jestli to je jeho matka, teta nebo třeba sestra. A jinak tomu není ani ve smečce popsané ve Lvím králi.

Další vtip tvůrci Lvího krále vložili do samotného plakátu. Když se na něj podíváte pozorně, z čumáku lva se stane polonahá žena. Ale pozor – jakmile to jednou spatříte, už si to nikdy neodmyslíte zpět!

 

Pavel Melotík

 

Zdroje: http://www.playbuzz.com/natetheg10/8-dirty-jokes-in-the-lion-king-you-totally-missed-as-a-kid

http://www.snopes.com/disney/films/rescuers.asp

http://www.cracked.com/article_24448_7-famous-movies-that-are-secretly-all-about-sex.html

http://www.huffingtonpost.com/2015/01/14/disney-sexual-messages_n_6452666.html

http://www.ebaumsworld.com/pictures/12-hidden-sexual-images-in-disney-movies/83782825/

Předchozí článekScény ve filmech, kterých herci posléze litovali
Následující článekRecenze: Templáři, zednáři a další tajné společnosti

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

7 − one =