Sexuální deviace: Fetišismus

Fetišisté užívají neživé objekty (oděvy, boty, gumu, kůži atd.) jako podnět pro sexuální vzrušení, ukájení a uspokojování. Tyto předměty mohou sloužit i ke zvýšení sexuálního vzrušení dosahovaného obvyklým způsobem. Fetišista potřebuje použité spodní prádlo, s kterým se mazlí, čichá k němu a představuje si ženu, která toto prádlo nosila. U některých fetišistů jde i o preferenci určitých druhů oděvu – uniformy, latexové oblečení). O úchylku jde až tehdy, když sexuální vzrušení vyvolává pouze fetiš, ne osoba sama.

Retifismus

Retifismus je podskupinou fetišismu, u které jsou erotickým stimulem ženské boty. V jednodušších případech retifista vyžaduje, aby měl jeho sexuální partner při styku boty, v závažnějších případech nahrazuje bota sexuálního partnera. Botový fetišista do boty masturbuje, použává k onanii její špičku nebo podpatek. Retifisty vzrušuje prohlížení bot, jejich očichávání, hlazení, lízání a líbání. Často vlastní celý „harém“ nošených bot, nad kterými se mohou ukájet a mají mezi nimi své oblíbené kusy. Takovou sbírku mohou vytvářet i krádežemi bot. Retifismus je pojmenován po francouzském spisovateli Nicolas-Anne Edmé Rétif, který byl intenzivní botový fetišista (např. kniha „Božské nožky“).

Aretifismus

Aretifismus je podskupinou fetišismu, u které je erotickým stimulem bosé chodidlo nebo chodidla partnerky nebo výjimečně partnera. Jedná se tak o přímý protiklad retifismu, u kterého jsou objekt zájmu a vzrušení právě ženské boty. Vzrušení z obnažených chodidel je dán podvědomě zejména dominantním jedincům. Po dlouhá léta boty určovaly příslušnost k vyšší společenské vrstvě a bosé chodily otrokyně nebo poddané. Jiná teorie poukazuje na fakt, že obnažené chodidla jsou velice dráždivé také pro milovníky knismolagnie – způsobu sexuálního vzrušování na základě lechtání. Většina aretifistů dokáže svůj fetiš bez problémů zvládat a mnozí ani nevědí, že jej mají.

KOUKNI SE  Jak si užít anální sex

Parcialismus

Parcialismus je jeden ze tří základních druhů fetišismu a spočívá v tom, že dotyčný výrazně preferuje nějakou část partnerova těla a nevnímá ho komplexně jako objekt své sexuální touhy. Rozdíl mezi pouhou preferenci (jako je obliba v ženách se zrzavými vlasy, dlouhými nohami nebo úzkými pažemi) a parcialismem spočívá v neschopnosti jedince vzrušit se bez patřičného podnětu, pokud se jedná o druh fetišismu. Snad nejznámější varianta parcialismu je foot – fetiš, kde se dotyčná osoba, většinou muž, úzce soustředí na nohy a zvláště ženská chodidla jako na sexuální objekt. Takový fetišista podle různého stupně intenzity parcialismu vyhledává pouhý pohled, dotyk, možnost líbat nebo pomocí nich masturbovat.

Charlie Brown

Předchozí článekNetradiční místa pro sex, když už vás to v ložnici nebaví
Následující článekRecenze: Konec hry – v sázce je všechno

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

five + eighteen =