Lucie Schánělová se rozpovídala nejen o své úspěšné knize Příliv, ale probrali jsme i pokračování s názvem Temné hlubiny.

Po delší době přicházíme s rozhovorem. Tentokrát nám pár slov pověděla nadějná začínající autorka Lucie Schánělová. Ta má za sebou již vydání vcelku úspěšné knihy Příliv. Touto dobou pracuje autorka na pokračování s názvem Temné hlubiny. Nejen toto, ale i mnohem více se dozvíte v následujícím rozhovoru.

1. Ahoj. Díky, že si ochotná věnovat pár chvilek naším čtenářům. Na úvod bych začal obligátní otázkou. Jak si se dostala k napsání vlastní knihy, co bylo tím impulsem začít psát?

Ahoj. Věnování času čtenářům je podle mě stejně důležité, jako věnování času vlastní knize. Netuším, co bylo tím úplně prvním impulsem, protože psát jsem začala už na základní škole. Bavily mě slohové práce. Vymýšlet si příběhy, to bylo vždy moje. Ale málo kdy ta témata byla o něčem o čem bych skutečně ráda mluvila a psala. A tak jsem si začala prostě psát svoje věci.

Přiznám se a tím bych se ráda omluvila všem svým učitelkám a učitelům ve škole, že dost textů jsem psala právě ve školní lavici a nedávala pozor, co je vůbec za hodinu. Měla jsem na to vždy vyhrazen přímo klasický školní sešit, aby to nebylo tak nápadné, jako kdybych psala na papíry. 😀 No a takhle se to se mnou táhlo celá školní léta. Pak už jsem začala psát na pc a více se tomu věnovat. Až jsem si řekla, že to nemůže být jen tak, že takhle to asi nemá každý. Že možná opravdu píši, abych psala knihy.

2.Tvoje zatím jediná vydaná kniha nese název Příliv. Mohla by si ji čtenářům blíže představit?

Hned na úvod chci říct, že Příliv není pro každého. Já bych samozřejmě byla ráda, kdyby byl, ale je to erotický román, který si zkrátka nepřečte úplně každý. Což naprosto chápu, sama jsem vášnivý čtenář, ale některým žánrům se vyhýbám. Příliv je takové vyprávění dvacetileté Nicole, které zemře otec a tím je zapříčiněno, že ji její matka donutí se přestěhovat z jejich rodné Aljašky do Kalifornie. Nicole se tak bude muset vyrovnat se ztrátou svého starého života a naučit se žít v úplně novém. Zamiluje se tu do místního surfaře Daniela. Avšak velice rychle zjistí, že Daniel není kluk, na které byla zvyklá. Příliv je plný erotiky, slunce, vln a surfování.

3.Už delší dobu se objevují informace, že pracuješ na pokračování Přílivu, které by se mělo jmenovat Temné hlubiny. V jaké fázi je příprava knihy? Kdy se ji čtenáři dočkají?

Ano, je to tak. Temné hlubiny jsou již napsané a nyní pracujeme na předprodeji, který bych ráda spustila v dubnu (nejdéle v květnu), pokud půjde vše dobře. Její vznik bude opět záviset na čtenářích samotných, zda Temné hlubiny v crowfundigové kampani podpoří. Pokud se nevybere dostatečná částka, Temné hlubiny nevyjdou a čtenáři se pokračování nedočkají. Je to tedy především v jejich rukou

4.Trochu odlechčíme. Čtenáře by určitě zajímalo, co ráda čteš. Máš nějaké tipy dobré knihy, či zajímavé autory?

Možná to bude překvapení, když vezmu v potaz, že jsem napsala Příliv, ale úplně nevyhledávám romantické knihy. Když už, tak nějaký erotický román, jednou za čas, jako oddechovku. Ráda čtu fantasy, sci-fi a přesto, že nejsem cílová skupina i YA literaturu. Tady bych asi vypíchla série (proč nikdo nepíše standalone? 😀 )Smrtka, Krutý princ, Illuminae, Nikdynoc, Zaklínač a samozřejmě klasika jako je Pán prstenů. Ale je o mně známo, že mou srdcovou záležitostí je Stephen King. Takže vždy a všude budu doporučovat knihy jako je Osvícení, To nebo má milovaná Temná věž.

5.Na závěr bych tě poprosil, zda bys neměla nějakou radu pro začínající autory. Na co by se měli při psaní zaměřit, naopak čemu by se měli vyvarovat?

Nevím, zda je to tak úplně rada, spíše asi doporučení, ale chtěla bych říct, že by se do psaní neměli pouštět s růžovými brýlemi. Je to strašně náročné a napsat knihu, to je na tom to nejjednodušší. Připravte se na spoustu zklamání, přešlapů, práce i chvil, kdy to budete chtít vzdát. A tady bych použila tu radu, NEVZDÁVEJTE TO! Bude to opravdu náročné, rozhodně to není jako v těch romantických představách, kdy spisovatel sedí u hořícího krbu, se sklenkou něčeho dobrého a z hlavy se mu doslova hrne světový bestseller. Tak to opravdu není! Budou dny, možná už teď je znáte, kdy hodiny budete čučet do monitoru a nevyplodíte jednu smysluplnou větu. Ale taky budou dny, kdy to půjde a pak se tohle vše zúročí a bude to stát za to! Takže pište, piště a pište!

6.Děkuji ti za rozhovor a přeji ti spoustu spokojených čtenářů.

Já moc děkuji a Nechte se unést vlnami Přílivu

Martin Kudělka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

two + eight =