Rok 2015 – Padesát odstínů šedi i Star Wars

Při pohledu z okna na nejednoho padne podzimní splín. Brzy bude zima a zima znamená, že budou Vánoce a konec roku, z čehož pro mnohé z nás plyne opravdovoá deprese. Nechme ale negativní emoce stranou. Čeká nás nejedno překvapení. Pojďme si přiblížit příští rok. Rok 2015 – Padesát odstínů šedi i Star Wars. A mnoho dalších.

Leden

V prvním měsíci zajásají příznivci hororů. Do kin přijde pokračování Žena v černém, tentokrát s podtitulem „Angels of death“ (pro neangličtináře něco jako „andělé smrti“). Děj se odehrává v tom samém domě jako v prvním díle, ale o 40 let později v období druhé světové války, kdy je skupina dětí evakuována z Londýna a ukryta. Netuší ale, že svým pobytem probudí něco velice temného. V prvním díle nás oslnil Daniel Radcliffe, v tom druhém se necháme překvapit. Ukáže se například Helen McCrory, která si zahrála matku Draca Malfoye, proslulého nepřítele Harryho Pottera.

Únor

Následovat bude něco velice pikantního. Něco, co v knižní verzi uchvátilo ženy z celého světa, zvýšilo prodej BDSM pomůcek, a tak celkově přispělo do erotické literatury.Fifty_Shades_of_Grey_1

Padesát odstínů šedi byl neuvěřitelný bestseller a teď je tu i film. Hlavního fešáka Christiana Graye s uhrančivým pohledem si zahraje Jamie Dornan a Anastasii Steel nám předvede Dakota Johnson. Vše je pod vedením režisérky Sam Taylor-Johnson, která má za sebou převážně krátkometrážní a ne moc dobře hodnocené filmy. Nechme se tedy překvapit, jak si s dějem a hlavně s postelovými scénami poradí.

Březen

Za kamna vlezem a zůstaneme tam schovaní, protože na nás čeká další horor, a to Paranormal aktivity, tentokrát „the ghost dimension“. Každopádně jde zase o to samé – v něčím domě straší a celé je to natočené na kameru. Ačkoliv má i tento (už čtvrtý) díl jiného režiséra, postavu ženy zmítanou démony ztvární opět Katie Faetherston.

KOUKNI SE  Killers of the Flower Moon: Vyvražďování Indiánů kvůli ropě s DiCapriem v hlavní roli

Duben

Duben bude ve znamení aut a tak trochu tahání někoho ze záhrobí. Rychle a zběsile 7 se nám pokusí dopřát dávku napětí a rychlé jízdy jako obvykle. Ovšem záhadou trochu je, jak bude vypadat konečná podoba filmu, když minulý rok tragicky zahynul Paul Walker, který se na filmu podstatně podílel svou rolí Briana O´Connera. Jak už to bohužel bývá, úmrtí zvyšuje prodejnost, proto sedadla kin určitě nebudou prázdná.

Avengers-_Age_of_Ultron_19Květen

Ani v květnu nebude chybět filmové pokračování. Druhého dílu se dočkají Avengers („Age of Ultron“). Co k tomu dodat. Chris Hemsworth, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson a další hvězdy to zase roztočí v rolích superhrdinů, kteří zachraňují svět. Lidé prostě milují, když je tu někdo, kdo je zachrání.

Červen

Po 20 letech se na nás tvůrci chystají vypustit znovu dávno vyhynulé tvory, a to pod názvem Jurrasic World (všimněte si rozdílu –  ne Jurský park, ale Jurský svět). Colin Trevorrow se nenechal odradit neúspěchem, který obletuje kolem jakéhokoliv pokusu o film s dinosaury. Ačkoliv jediný, komu se to kdy povedlo, byl legendární Steven Spielberg s prvním Jurským parkem.

V červnu nás čeká ještě další zajímavůstka – Méďa 2 (Ted 2). Sethovi MacFarlanovi se nejspíš zalíbil úspěch jeho prvního dílu Médi a pokouší se o další. Bohužel bez Mileny Markivny Kunis (Mila Kunis). Pokusí se ji nahradit Amanda Seyfried. No, uvidíme, jak se jí to povede.Jurassic_World_3

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

Červenec

V druhé polovině roku se nám budou zapalovat lýtka, a to nejen kvůli horkému měsíci. Na plátnech se totiž objeví pokračování Magic Mike (neboli Bez kalhot). Ženy mohou zajásat, do hlavní role je obsazen znovu Channing Tatum, režie se tentokrát ujal Gregory Jacobs.

Teď ale pozor! Ti, kdo si mysleli, že Arnolda Schwarzeneggera už v roli Terminátora neuvidí, se mýlili! V červenci na fanoušky robočlověka čeká pátý díl – Terminator: Genisys. Od teď nás od premiéry dělí 8 měsíců, tudíž informace ohledně filmu jsou stále v mlžném oparu.

Srpen

V srpnu se budeme opět bát, a to u Sinister 2. Na scénáři se podílí i režisér prvního dílu Scott Derrickson, tudíž je vysoká šance, že i tento (hororový) pokus bude úspěšný. Děj se točí kolem matky a jejích synů – dvojčat, kteří se nastěhují do domu poznamenaném smrtí.

The_Scorch_Trials_1Září

V září „zazáří“ Wess Ball se svým The maze runner: Scorch trials, který bude druhým filmem podle úspěšné knižní trilogie od Jamese Daschnera. První díl – Labyrint: Útěk právě běží v kinech.

Říjen

Tento říjen byl vpuštěn do kin Drákula, což znamená, že v říjnu 2015 musí být vypuštěn Frankenstein! Tahle legendární dvojka od sebe nikdy není daleko. Vědce Victora Von Frankensteina ztvární James McAvoy a jeho pomocníka Igora se chopí Daniel Radcliffe. Jde o jakési novodobější zpracování. Jen doufejme, že dopadne lépe než letošní kamarád Drákula.

KOUKNI SE  Chandler z Přátel napsal paměti trosky a feťáka

Listopad

Listopad má v rukávu hned dvě esa. Jedno z nich je další bondovka s Danielem Craigem. Oficiální název není ještě jistý, takže postačí prozatímní „Bond 24“. Druhý „trumf“ je Hunger games: síla vzdoru 2. část. Píši v uvozovkách, protože premiéra první části bude až příští měsíc, takže můžeme posuzovat úspěšnost jen na základě prodejnosti knižní verze.

ProsinecStar_Wars-_Episode_VII_1

Konec roku bude ale naprostá bomba. Pro mnohé trochu pobuřující, pro někoho nejšťastnější měsíc. Přesně 18. prosince by do kin měl přijít po 30 letech další vesmírný trhák –  Star Wars: Epizoda VII. – pod vedením J. J. Abramse. Objeví se znovu Harrison Ford, Carrie Fisher (Princezna Leia) i Mark Hamill (Luke Skywalker), a to přes skutečnost, že je všem dohromady 193 let a šediny zabraly větší část jejich hlavy. Můžeme se jen dohadovat, kolik fanoušků dorazí do kin. Dnešní generace už tolik neoceňuje prvotiny vesmírných válek z 20. století. Určitě se ale najdou fandové, kteří na premiéru přijdou předvést kostým, ve kterém dorazili do kin už tolikrát před tím.

 

 

 

 

Angelika Raisová

www.comingsoon.net

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

four × three =