Respawn vypouští Apex Legends zdarma pro všechny!

Zvěsti hovořily správně. Apex Legends, nový vyzyvatel na poli battle royale her, je nyní k dispozici zdarma. Free-to-play hra od vývojářů hry Titanfall je součástí vesmíru zmíněné hry a nabídne velkou dávku akce. Ačkoliv hra byla právě oznámena, už teď si ji můžete stáhnout na svoje PC, Xbox One a PlayStation 4.

Mohlo by vás zajímat: Ubisoft: Hra zdarma pro váš UPlay

Respawn teasnul hru na sociálních médiích během víkendu. Vývojář nabídl svým sledujícím livestream, ve kterém hru oznámil a ukázal z ní první úryvky. Apex Legends sleduje klasický způsob battle royale, jaký známe z her jako je Fortnite a PlayerUnknown’s Battlegrounds. Samozřejmě nebudou chybět ani některé novinky do velmi oblíbeného módu.

Největší změnou je to, že se ve hře setkáme převážně s týmovou kooperací. 20 týmů po třech proti sobě bude bojovat na velké mapě. Stejně jako u ostatních her jsou hráči vrženi do mapy bez jakýchkoliv zbraní nebo kusů brnění. Cílem je sesbírat všechno, co se může v bitvě s ostatními hodit.

Velkým rozdílem mezi Apex Legends a ostatními battle-royale hrami je velký výběr a diverzifikace postav. Na začátku si můžeme zvolit z velkého počtu postav, které budou svými schopnostmi velmi rozdílné. Je proto důležité spolupracovat se svým týmem od samého začátku. Každá postava má jiné schopnosti včetně té ultimátní, která se musí postupem času nabíjet. Své zbraně a brnění stále najdete na ostrově, ale některé kombinace více či méně vytváří dobré kombo se spoluhráči. Nyní ve hře najdeme osm postav, ale Respawn se nechal slyšet, že do hry přidá více.

KOUKNI SE  Assassin's Creed Mirage: Ukázky ze hry (walkthrough)

Respawn navíc přidal do své hry i velmi známé „pingování“. Tím můžete svým spoluhráčům označit důležité místo na mapě. Jednoduše pingnete na místo, kde se nachází zajímavé zbraně nebo pozice, na které můžete jednoduše udělat past. Systém je velmi robustní a umožňuje vám tak efektivní boj i bez verbální komunikace.

Apex Legends je free-to-play, ale umožňuje mikrotransakce a in-game nákupy za kosmetické předměty. Můžete si také koupit loot boxy, kterým se říká Apex Packy. Ale není se čeho bát, ty můžete získat i za herní měnu. Stejně tak jako dvě z postav, které nejsou k dispozici od začátku hry.

Apex Legends si můžete stáhnout na svém PC s Origin obchodem. Pokud tak učiníte, dostanete malý bonus. Stejně tak i pokud máte PS Plus.

Jiří Makovský

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

2 × 3 =