REFLEXE: Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic

Redakce Kukatko.cz vám přináší první krátké a rychlé reflexe, dojmy a poznatky z aktuálních filmů a seriálů. Jako první bych se rád podělil o stručnou úvahu nad harrypotterovském filmovém speciálu, kde se sešli herci a tvůrci kultovní magické podívané. Producenti z Warner Bros. a HBO se rozhodli zavzpomínat na kouzelnickou tetralogii, která tu je už přes dvě desítky let. Je až neuvěřitelné, že kouzelnická sága tu je 20 let – a přesto nestárne a vychovává další a další generace.

Hvězdně nabitý filmový speciál měl premiéru 1. ledna 2022 na videotéce HBO GO. Na čarodějnický svět podle knížek JK Rowlingové, ale mimo herce a režiséry, tvůrci nepřizvali autorku knih! Ústřední herecká trojice – Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson – vděčí autorce za své herecké kariéry. Studio Warner Bros. spisovatelce vděčí za miliony dolarů ať už z výnosů Harryho Pottera, tak i z pokračování s názvem Fantastická zvířata. Tento trestuhodný akt, který nejspíše vyvolaly Rowlingové názory na translidi, je nepochopitelný a opravdu směšný.

Nicméně zpět ke speciálu – jedná se o dokumentární show, kde se sejdou herci a tvůrci harrypotterovského univerza a vzpomínají na natáčení. Je zajímavé dozvědět se, jak moc herce, kteří s filmy vyrůstali přes 20 let natáčení vychovávalo. Úsměvné momenty vyvolávají záběry z filmů o filmech, které dokumentují natáčení. Režiséři mluví o svých vizích, které chtěli přinést do kouzelnických blockbusterech. Zatímco herci glosují, jak se během natáčení zamilovávali, prožívali první vztahy a jaké na ně měly dosah samotné knihy.

KOUKNI SE  Koukat či nekoukat: Ripley

Na jednu stranu je speciál plný nostalgických momentů, které mile pohladí po duši. Dojde na slzy, objímání a „přeslazené momenty“ jako z telenovely. Herci vzpomínají, jak si neuvědomovali, že jsou obklopení tehdejší hereckou elitou – Richard Harris, Gary Oldman, Alan Rickman, atd. Vzpomínají na náročné castingy a na to, jak si ústřední herecká trojice sedla hned při prvních zkouškách s kamerou.

Herci se „plácají“ po ramenech jako „jedna velká rodina“

Na stranu druhou vidíme, jak se tvůrci a herci „plácají“ po ramenech a vzpomínají na to, jak byly „jedna velká rodina“. Tvůrci se neubrání slzám a „tlačí na pilu“. Divákům to ale nevadí a speciál rychle uteče. Je to zábavné, správně letargické a tak nějak hezky nostalgické. Připomeneme si celou ságu, kam se herci a tvůrci během let dostali a také vděčné momenty: jak se vyráběli šaty pro Hermionu na ples, taneční ve filmu a v osobním životě herců, nebo že představitel Hagrida s trojicí mladých herců, ztvárnil skoro více času, než s vlastními dětmi.

Nechybí ani troška bulváru, když se Daniel Radcliffe představitel Harryho rozpovídá o své naivní lásce k Heleně Bonham Carter, která ztvárnila Belatrix Lestrangeovou. Také Emma Watson přiznala svojí slabost pro Draca Malfoye, kterého si zahrál Tom Felton. Radcliff také promluvil o tom, jak si sedli s Garym Oldmanem, kterého bral „jako svého otce“. Zatímco Rupert Grint, představitel Rona, byl podle mnohých sám Ronem, aniž by musel hrát. Vrcholem jeho historek byl úkol od režiséra čtvrtého dílu, aby napsal jakousi esej o své postavě. Grint říká, že úkol nesplnil protože „Ron by to taky neudělal,“.

KOUKNI SE  Recenze: Ještěr je skvělý atmosferický thriller s výsostným výkonem Benicia del Tora

Je to vtipná a zábavná show, která uspokojí všechny filmové fanoušky a je vyrobena pouze kvůli tomu, abychom zavzpomínali na kultovní ságu. Nic nového a převratného, ale solidní a zábavná show. Jenom ta absence JK Rowlingové je opravdu neprominutelná, neomluvitelná a zkrátka odporná!

Filmový speciál Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic, vzpomínající na neuvěřitelných 20 let s mladým čarodějem, si můžete pustit na HBO GO.

PŘEHLED RECENZE
Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic
6
reflexe-harry-potter-20-let-filmove-magie-navrat-do-bradavicCelkově je speciál fajn dílko, které si užijí všichni fanoušci čarodějné ságy. Divákům, kteří neznají tetralogii film nic neřekne, ale fanoušci HP si ho náležitě užijí při čekání na další Fantastická zvířata. Podíváme se do kulis Bradavického hradu nebo do Gringottovic banky, Ron se Hermionou se budou v slzách objímat, Harry přečte milostnou SMS pro Belatrix a nebo se po letech sejde se svým někdejším "otcem", bělovlasým Siriusem. Je to fajn, ale "trochu na sílu,". Ale s klidem v srdci se dá doporučit, ztraceným časem to určitě nebude a po závěrečných titulcích, budete mít neodkladnou potřebu pustit si čarodějnou ságu znovu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

two × one =