Recenze: Zahradní design pro začínajícího architekta krok za krokem

Zahradní design aneb Velká kniha zahradního designu je kniha dvou anglických architektek, Rosemary Alexandrové a Rachel Myersové. Je to nejsystematičtejší kniha z mého výběru nejlepších knih na téma zahradní architektura.

Knihu můžete koupit v knihkupectví Dobré knihy zde.

Jak jsem uvedl, je to nejkomplexnější průvodce zahradní architekturou ze tří vybraných knih. Také jde o knihu nejobsáhlejší, na bezmála 400 stranách převažuje text a plánky nad obrázky.

Kniha je rozdělená do tří částí- fáze příprav, fáze projektu a fáze realizace. Fáze přípravy vás provede pečlivě, krok za krokem způsoby, jak měřit a zaznamenávat pozemek a prvky v něm, co vše musíte v této fázi zjistit- od druhu půdy a kvality vody, přes světové strany, slunce a stín na pozemku, vítr a další. Pomůže vám zorientovat se v možnostech grafických úprav projektu, kreslení v měřítku a jiné.

Fáze projektu vás seznámí se základními prvky zahradní architektury – vnímání horizontálních i vertikálních prvků jako je hmota prázdno, cesty, funkční moderní prvky zahrady, osázení, vše velmi podrobně, detailně a pěkně systematicky.

U osázení se také dozvíte co a kam sázet, jak vybírat a sladit jednotlivé prvky, jak je vybírat, aby zahrada fungovala po celý rok.

Nakonec si v rámci budování zahrady připravíte rozpočet, koupíte rostliny a začne práce.

Ve srovnání se dvěma dalšími knihami je Zahradní design opravdu komplexní publikací. Nechybí vizualizace a fotografie konkrétních realizací, nechybí ani projektové plánky. U plánků a projektů mi chybí u obrázků překlad anglických popisků, které jsou ještě opravdu miniaturní. Naopak ale u této knihy oceňuji přítomnost všech podstatných informací pro někoho jako já, kdo si chce hrát na architekta a chce získat přehled o všech základních principech a souvislostech, aby se v každé fázi měl čeho chytit.

KOUKNI SE  Chaloupka na muřích nožkách je pohádka pro starší děti, co se po nocích rády bojí

Knihu Zahradní design koupíte v Dobré knihy zde.

Kubin

PŘEHLED RECENZE
Hodnocení
9
recenze-zahradni-design-pro-zacinajiciho-architekta-krok-za-krokemU této knihy oceňuji přítomnost všech podstatných informací pro někoho jako já, kdo si chce hrát na architekta a chce získat přehled o všech základních principech a souvislostech, aby se v každé fázi měl čeho chytit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

5 × four =