Recenze: Já padouch 3 už není padouch

Od padoucha a mimoňů by se mohlo čekat hodně, jisté je, že kina budou plná malých nadšenců. Ale co se dá nového vymyslet o malých žlutých potvůrkách a záporákovi, který už vlastně není záporák? Dá se z nich do třetice něco vytřískat? Pro dospělého člověka to nebude zas taková podívaná, i když na to určitě bude muset vzít své děti.

Začneme s padouchem, který se jmenuje Gru. Od té doby, co je z padoucha hodný tatínek od rodiny, ztratil své kouzlo. To dobráctví mu moc nesluší. Navíc má pěkný průšvih – nechal si přímo pod nosem ujít velkou šanci a v Antipadoušské lize ho vyhodili. Nechytil totiž největšího padoucha, co zrovna existuje – Balthazara Bratta. A tím se  dostáváme k mimoňům.

Mimoni svého páníčka opustili, protože byl málo zlý. Samozřejmě je uvidíte, ale přála bych jim více prostoru. Pár humorných scén zajišťují hlavně oblíbené žluté postavičky, které malé děti zaručeně rozesmějí. Dospělák ale občas neví, čemu se zrovna smát. Film je protkaný naprosto dětinským humorem – nicméně cílová skupina ho nejspíš má velmi ráda. Pro mimoně by asi bylo lepší točit muzikál, nejspíš by se tam se svým ukulele vyjímali lépe. Když zpívají, stojí za to.

Hodný Gru objeví svého bratra (který má vlasy, pozor!) Drua. Jenže Balthazar jako správný záporák útočí na Gruovu rodinu, a tak se hrdina konečně vrátí ke své “práci” a na Balthazara zaútočí se vším všudy i se svými žlutými kamarády. Samozřejmě zúročí všechny své dosavadní zkušenosti. Bacha na něj, padouch je zpátky.

KOUKNI SE  Recenze: Přání k mání je velkým vánočním zklamáním

Nový příběh o padouchovi a mimoních režírovali Kyle Balda a Pierre Coffin, scénář sepsali Ken Daurio a Cinco Paul. Z herců se podíleli například Jenny Slate, Miranda Cosgrove, Russell Brand, Pierre Coffin, Steve Carell nebo Kristen Wiig. Devadesát minut divoké jízdy, nějaké ty bláznivé honičky si koneckonců užijete…

Narážky na osmdesátá léta s Balthazarem nejspíš děti nepochopí, ale dospělé také tolik nepobaví. Celkem už jich bylo dost i v jiných filmech. Je škoda, že potřetí je to vcelku totéž… Spoustu vedlejších postav, které nedostanou dostatek prostoru, aby se plně projevily. Výsledek tím pádem není až tolik zajímavý.

Zloun, který láskyplně pečuje o své dětičky, zkrátka moc nefunguje. Mimoni to sice zachrání a nejspíš se spolu se svými dětmi zasmějete, ale možná spíš ze zvyku. Děti mimoně prostě milují a nenechají si tuto novinku ujít. Pro někoho bude ale takováto půlhodina v kině spíš ztráta času. Tak brzy na viděnou v dalším filmu, žluté potvůrky!

Anna Šnoblová

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

four + thirteen =