Recenze: Falešný polibek – kdo je princ a kdo vrah?

Princezna na útěku od oltáře. Nájemný vrah, který má Její královskou Výsost dopravit do říše mrtvých. Princ, který chce poznat dívku, která ho odmítla. Do toho všeho ještě přimíchejte válku na obzoru, na kterou si nepřátelé už brousí meče. V tuto chvíli by se opravdu hodil magický dar První dcery rodu Morrigan, jenže princezna Lia si právě zkouší život venkovské děvečky…

 Lidé v království Morrigan věří starým tradicím, proroctvím a touží po míru. Klíčem k němu má být princezna Lia. Jako prvorozená královská dcera je předurčena vzít si prince ze sousedního království a zajistit tak své zemi důležité spojenectví. Jenže Lia nechce být jen pěšákem ve hře svého otce. Odmítá si vzít prince, kterého nikdy neviděla a který bude jistě ještě ošklivější a nesnesitelnější, než si ho představuje.

Den před svatbou proto Lia utíká spolu se svou komornou do vzdáleného městečka. Konečně se cítí svobodná a v novém životě je šťastná. Pracuje v hostinci a vede úplně odlišný život, než jaký dosud znala. Pronásledují ji však dva muži: Kaden a Rafe. Jedním z nich je princ, který touží poznat dívku, která ho odmítla. Druhý z nich je nájemný vrah, který ji má zabít. Dva záhadní cizinci, kteří jí jsou nablízku. Který ze dvou přitažlivých mladíků ji chce zabít? Kdo z nich získá její srdce? A dřímá někde hluboko v Lie dosud neobjevený magický dar, který dědí všechny První dcery?

KOUKNI SE  Recenze: Velryba proplouvá vodami patosu a nechutnosti
Albatros Media

Máte rádi svérázné princezny a magická království? Baví vás knihy, které vás umí šokovat? Pokud ano, pak je Falešný polibek kniha ušitá přesně pro vás přímo na míru. Falešný polibek je prvním dílem trilogie Kroniky pozůstalých. V hlavní roli se vám představí tvrdohlavá princezna Lia a její dva nápadníci, kteří mají oba své tajemství. Čeká vás silně návykový příběh.

Kniha je psaná originálním stylem. Kromě kapitol psaných z pohledu princezny se střídá i vyprávění z pohledu zabijáka a prince, nebo-li z pohledu Rafeho a Kadena. Jak jste již nejspíše uhodli, tito dva mladíci a jejich identity jsou hlavní pointou této knihy. Který z nich má srdce prohnilé vražděním a který je princ? To je záhada, která vám nedá spát. Autorka si chytře pohrála s vyprávěním a vám nezbývá, než jen hádat a usuzovat podle jemných náznaků. Můžete pozorovat měnící se vztahy a rodící se lásku, přičemž do poslední chvíle netušíte, kdo je kdo.

Falešný polibek je kniha plná překvapení. Nechybí jí správná dávka napětí a romantiky. Rýsuje se tu milostný trojúhelník. Láska tu má důležitou roli, nečekejte však oslnění na první pohled. Vše se vyvíjí postupně. Mezitím vás kniha uhrane a už ji budete těžko odkládat. Autorka  píše čtivě a snadno vás vláká do svého propracovaného světa s vlastní historií a tradicemi. V závěru se vám bude hodit židle nebo polštářek, protože celkem jistě ke konci spadnete na zadek překvapením.  

KOUKNI SE  Recenze: Mission: Impossible Odplata - První část opět překonává hranice diváckých očekávání

Možná však budete zmatení z toho, kdo je kdo. Jistě, byl to záměr autorky. Čtenářům dokázala  zamotat hlavu, neprozradit identitu postav a za to si zaslouží obdiv. Někdy je to však matoucí a nedokážete si udělat přehledný obrázek o jednotlivých postavách. Jejich činy vám splývají v jedno, protože nevíte kdo, co vlastně udělal. A neodpustím si ještě jeden šťouchanec do knihy. Neustále se v ní mluví o daru a pozici První dcery. Nikdy v ní však není vysvětleno, co přesně by tento dar měl obnášet. Chybí vysvětlení a jakýsi úvod pro čtenáře, aby se v příběhu snáze zorientoval.

Falešný polibek je zdařilým prvním dílem trilogie. Kniha se čte jedna báseň, to nejlepší si ale autorka šetří na příště. Děj má šikovně rozehraný a je jasné, že v dalším díle nás čeká více akce, bitev i magie. Kniha je  téměř povinným čtením pro všechny příznivce YA fantasy. Jestli vás některá kniha z tohoto žánru uhranula, nejspíše neodoláte ani kouzlu Falešného polibku.

Mary E.Pearson : Falešný polibek, CooBoo,  2017, 368 stran

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Sabina Poláková

PŘEHLED RECENZE
Hodnocení
8
Předchozí článekOskaroví Ben a Casey Affleckovi chystají válečný film Rudá četa
Další článekTemný případ se vrátí potřetí- víme podrobnosti
recenze-falesny-polibek-princ-vrahPovinné čtení pro všechny příznivce žánru young adult fantasy. Zdařilý první díl trilogie, který umí šokovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

16 + ten =