První reakce na krimi thriller Tři billboardy kousek za Ebbingem

první reakce tři billboardy kousek za ebbingem

18. 1. jde do našich kin nový krimi thriller oskarového režiséra a scénáristy Martina McDonagha Tři billboardy kousek za Ebbingem (trailer zde). Martin McDonagh se proslavil černou komedií V Bruggách z roku 2008. O čtyři roky později natočil další černou komedii s názvem Sedm psychopatů. Letos se vrací na filmovou scénu se svým novým thrillerem s Frances McDormand a Woody Harrelsonem v hlavních rolích. 

Děj nové hořké krimi komedie se odehrává v americkém státě Missouri. Mildred Hayesová (Frances McDormand) přišla o dceru, kterou někdo zavraždil. Po uplynutí několika měsíců, kdy podle ní policie nekoná, co má, nechá vyvěsit za městem tři billboardy s kontroverzním vzkazem pro šéfa místní policie Williama Willougbyho (Woody Harrelson). Bitva mezi Mildred a Ebbingovým „prosazováním práva“ začíná…

Film už měl předpremiéru na několika filmových festivalech a všude slavil velké úspěchy. Vyhrál hlavní cenu za nejlepší film na festivalech v Torontu, San Sebastianu a Venice. Kromě toho McDonagh vyhrál cenu za nejlepší scénář na festivale ve Venezii. Film také získal šest nominací na letošní Zlaté glóby.

první reakce tři billboardy kousek za ebbingem

Server The Guardian dal filmu hodnocení 5/5 a napsal: “Dokonalý film. Moc se mi líbily propracované a komplikované vztahy mezi různými postavami. Dokonce i obyvatelé města nejsou nestranní a mají svá stanoviska vůči třem billboardům. Hlavní postava se snaží pomstít vraždu své dcery, a tak hledá viníka. Šerif policie se zdá jako vhodný viník, jenže je mezi lidmi velmi populární, a navíc trpí rakovinou, takže hlavní hrdinka se stává ve svém vlastním městě neoblíbenou psankyní. Navíc se skvěle rozvíjí příběh vedlejší postavy, rasistického policisty, který čelí obviněním za zabití černocha. Všechny postavy jsou navzájem nějak propletené a snaží se získat “pevnou půdu pod nohama” v pavučině lží a obvinění. Geniální scénář.”

KOUKNI SE  Trailer: Oblíbený horor Penny Dreadful se vrací v nové seriálové podobě

Brian Tallerico ve své recenzi píše: “Nový film Martina McDonagha pohání vztek, který je zároveň hlavním tématem celého brilantního dramatu. Tři billboardy kousek za Ebbingem je jednoznačně jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Hollywood nás učí, že cesta ze vzteku je skrze přijetí a pochopení. A film Tři billboardy kousek za Ebbingem to nepopírá. Ale přidává k tomu i nový rozměr. Jak nemáme být naštvaní na svět plný nespravedlnosti a bezpráví? Jak je možné zadržet vzek a mít v sobě nekonečnou lásku, když rodiče pohřbívají své děti, rakovina zasáhne životy mladým lidem a rasismus a nespravedlnost je nám všem všude na očích? Nové drama Martina McDonagha je depresivní, ale zároveň v sobě nese myšlenku o boji člověka proti nespravedlnosti tohoto světa, která se nesmí vzdát. Měli bychom bojovat. Vztek není jenom ulevení od emocí. Je to cesta k pochopení tohoto světa a cesta k usmíření. A nikdo nedokáže zahrát člověka bojujícího právě s tímto lépe než Frances McDormand. Její výkon je více než přesvědčivý. A dokonalý scénář Martina McDonagha vás během filmu několikrát překvapí různými dějovými zvraty a kličkami a nikdy nevíte, kam vás příběh zavede příště.”

Web News.com o filmu napsal: “Rozhodně od filmu nečekejte nic, co jste od Martina McDonagha viděli už předtím. Tři billboardy kousek za Ebbingem je úplně jiný a zcela originální přístup k filmu. Není to zábavná černá komedie jako Sedm psychopatů nebo V Bruggách. A i když i v tomto filmu najdete spoustu typického černého humoru a násilí, Tři billboardy kousek za Ebbingem jsou něčím mnohem větším. Rozhodně nečekejte boj dobré ženy, která se chce pomstít zlému šerifovi. Každá postava je trojrozměrná, a dokonce i šerif má své dobré stránky a snaží se porozumět zoufalé situaci hlavní hrdinky. Tento film je velmi lidský a skvěle si hraje s emocemi hlavních hrdinů a hrdinek. Nejvíce se mi na filmu líbilo, jak mě dokázal překvapit. Postava policisty Dixona, který je podlý, rasistický a sexistický, celou zápletkou ve filmu zamíchá a jeho rozhodnutí mají na děj filmu velký vliv.”

Pavel Melotík

KOUKNI SE  IRON MAN – limitovaná kolekce DeAgostini. Sestavte si oblek superhrdiny!

Zdroje: https://www.theguardian.com/film/2017/sep/04/three-billboards-outside-ebbing-missouri-review-frances-mcdormand-martin-mcdonagh

https://www.rogerebert.com/reviews/three-billboards-outside-ebbing-missouri-2017

http://www.news.com.au/entertainment/movies/new-movies/three-billboards-is-not-the-movie-you-think-it-is/news-story/e85f98edb1041d302360b82fc154d9fd

 

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

13 + 18 =