Prošlo kolem

Věren heslu na světě není člověk ten, co by se zavděčil lidem všem, i český distributor si nemůže dovolit vpustit do kin všechny současné snímky. Na pár těch, které zůstaly opomenuty, a přesto by alespoň za jedno zhlédnutí stály, se podívejme v tomto článku.

The Paperboy (USA thriller/drama 2012)

Investigativní novinář (Matthew McConaughey) se vrací do svého rodného města, aby za pomoci svého mladšího bratra (Zac Efron) vyšetřil podezřelý případ muže, který za svůj zločin čeká na trest smrti (John Cusack).  Manželku obviněného si zahrála Nicole Kidman, kterou scénář dokonce dotlačil do scény, kdy musí svému filmovému kolegovi Zacu Efronovi počůrat nohu žahnutou od medúzy. Jižansky upocené drama zfilmoval Lee Daniels, který se nechal slyšet, že film natočil takovým způsobem, aby konečný výsledek působil přesně tak, jako by vznikal v 60. letech. Film se setkal s rozporuplnými kritikami. Někteří komentátoři jej hodnotí jako nepovedený experiment, druzí návrat k trochu „béčkovému“ stylu druhé poloviny století vynášejí do nebes.

 

Celeste and Jesse forever (USA komedie/drama 2012)

Komediální drama o páru, který se zamiloval a vzal na střední a kolem třicítky zjistil, že je každý úplně jinde, zní víc než povědomě, leč zpracování nemusí být špatné. Už jen proto, že si snímek vysloužil nominaci na cenu Independent Spirit Award v kategorii nejlepší scénář.  Jeho autorem je i představitelka Celeste Rashida Jones. Sympatická herečka s povědomým příjmením je dcerou Quincy Jonese, trumpetisty a skladatele, který pracoval s takovými legendami, jako je Frank Sinatra nebo Michael Jackson. Zda podědila umělecké vlohy, můžete posoudit např. v komediálním seriálu Parks and recreation. Roli Jesseho obsadil Andy Samberg, komik s bohatou zkušeností ze svého působení v  Saturday Night Live. Ve vedlejších rolích se objeví Elijah Wood a Emma Roberts.

 

KOUKNI SE  Trailer: Cameronovo dlouho očekávané pokračování Avatar: The Way of Water

Promised Land (USA drama, 2013)

Poslední představený snímek je zároveň i nejmladším, jelikož si svou premiéru odbyl teprve 4. ledna 2013. Promised Land tak má ještě pořád velkou šanci se na tuzemská stříbrná plátna protlačit. Drama o „zemi zaslíbené“ je příběhem prodejce zemního plynu Steva Butlera (Matt Damon), který přichází do jednoho malého venkovského městečka, aby zde společně se svou kolegyní (Frances McDormand) získali práva k pozemkům místních obyvatel. Město totiž zažívá ekonomickou krizi a to, co se zdá jako snadná práce, se nakonec stane Steavovou největší kariérní výzvou. Obyvatelé městečka se totiž zásahům korporátní společnosti brání s nečekanou vervou, zvlášť pokud se do čela odporu postaví dva muži: učitel (Hal Holbrook) a místní zemědělec (John Krasinski). Ti Steavovi neodporují pouze v obchodu, ale zpochybní i jeho dosavadní styl života. Režie snímku se ujal Gus Van Sant (Milk, Neklid) a na scénáři se podíleli i dva hlavní představitelé: John Krasinski a Matt Damon. Právě Damonovo jméno bylo dlouhou dobu spojováno i s režií, nicméně z režijního debutu hollywoodské hvězdy nakonec sešlo. Hudbu složil Danny Elfman.

 

Zuzana Hofmanová

 

 

 

Předchozí článekRecenze: Nespoutaný Django
Následující článekRecenze: Hon

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

seven − 3 =