Příhody ze života herce Johnnyho Deppa

Letos přišel do kin pátý snímek z filmové série Piráti z Karibiku. A musím říct, návrat to byl velký a triumfální. Tvůrci převzali všechny aspekty filmu, které fungovaly v jedničce, okořenili novými herci a ještě lepším vizuálem. A nové dobrodružství Jacka Sparrowa bylo na světě. Příští rok to bude 15 let, co přišel do kin první film série. A proto jsem se rozhodl vám zprostředkovat trochu jiný pohled na život Johnnyho Deppa, prostřednictvím příhod které prožil a perliček, které nejsou až tak známé. Představitel Jacka Sparrowa zakusil životní výhry, prohry, strasti i radosti. Zkrátka poznáte hercův život, jak jste ho ještě nepoznali.

Hercovo alter ego Jack Sparrow

Postava pirátského kapitána Jacka Sparrowa z dobrodružné fantasy série Piráti z Karibiku se bezpochyby stala Deppovou nejslavnější rolí jakou dosud ztvárnil. Dnes to vypadá, že postava Jacka Sparrowa se stala Deppovým alter egem a jeho nedílnou součástí. V průběhu natáčení čtyřky si udělal menší výlet do jedné školy. Tomuto rozhodnutí předcházel dopis, který dostal od devítileté žačky a Deppovy velké fanynky. Jistě si dovedete představit ten rozruch, když do místní školy napochodoval Johnny Depp v kostýmu Jacka Sparrowa bez ohlášení. Bez toho aby to vůbec někdo tušil. Ve škole se pozdravil se svou fanynkou Beatrice, pozdravil ostatní děti, prohodil pár vtípku na piráty a jejich čištění zubů a pak se stylově jako kapitán Jack Sparrow odebral zpět na natáčení.

Ve svém nabitém programu si zároveň najde čas na návštěvu dětí v dětských nemocnicích. Jak jinak než jako pirátský kapitán Jack Sparrow.

Pachatel těch nejkurióznějších zločinů

Než se stal slavným, dopustil se několika zločinů. Ani ne závažných jako spíš kuriózních. Když už provedl něco „špatného“, udělal to stylově. V roce 1994 se herec ubytoval v luxusním hotelu v New Yorku a svůj pokoj kompletně zdevastoval. Roger Daltrey (zpěvák skupiny The Who) ubytovaný ve vedlejším pokoji si stěžoval natolik, že do hotelu přijela policie. Když strážci zákona dorazili, nestačili se divit, jak dopadl pokoj s cenou 1200 dolarů za noc. Depp však prohlásil, že z jeho skříně vyskočil pásovec a napáchal všechny škody na majetku. Po zvířeti se chvíli pátralo, ale všem bylo brzy jasné, že si to herec jen vymyslel. Taky, kde by se vzal pásovec v desíti miliónové metropoli. A ještě ve skříni luxusního hotelu.Herec se nakonec ke všemu přiznal a vzniklou škodu uhradil.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

Také jeho další zločin je nečekaný a neskutečně originální. Přemalovávat billboardy nebo plakáty není nic zajímavého. Ale poškozovat plakát se svou vlastní podobiznou? To může vážně udělat jen Johnny Depp. Ochranka herce přistihla, když poškozoval billboard s reklamou na film 21 Jump Street.  Depp očividně nesouhlasil se zprávou pod svou podobiznou se zbraní, která měla promlouvat k dětem. Na billboardu stálo „Other kids pack lunch.“ Nelíbilo se mu to a tak se rozhodl billboard spolu se svým kamarádem přemalovat. Svým „uměleckým dílem“ výrazně pozměnili hercovu podobu. Deppa na billboardu proměnili v Groucho Marxe. Ochranka vzápětí poznala, že jeden z vandalů je Depp sám. Ten jim řekl ať si pospíší s odchodem a nechají ho a kamaráda v klidu o samotě dokončit úpravu plakátu. Prostě styl nesmí chybět.

Velký boháč ale také lidumil

Největší sláva a peníze Johnnymu přitekly právě z Pirátů z Karibiku. Nejen díky tomu si před pár lety mohl dovolit koupit ostrov. Jeho ostrovní perla na Bahamách měří 45 akrů. Ostrovu dominuje dům uprostřed, který běží na solární panely a několik domků pro hosty v okolí. Téměř každá část ostrova nese jméno po osobě, která je nebo byla pro Deppa blízká. Lily a Jack jsou jména jeho dětí a zároveň dvou bílých písčitých pláží na ostrově. Další části nesou jména Gonzo po Hunteru S. Thompsonovi, Brando po Marlonu Brandovi a Heath’s place po Heathu Ledgerovi. Takže peněz bude mít víc než dost.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

Na druhou stranu nemalou částku vložil do lidí a organizací. Kupříkladu během natáčení filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna nakoupil pro celý herecký doprovod bundy v přepočtu za 62 000 dolarů. Natáčení provázelo časté chladné počasí, takže se bundy báječně hodily. Nakoupit bundy pro všechny herce? To je kamarád jak se patří. Během natáčení jiného filmu – Ospalá díra – si pro změnu zamiloval koně (Gunpowder) se kterým natáčel. Když se dozvěděl, že chtějí koně po dotočení utratit kvůli jeho handicapu (na jedno oko slepý), nelenil a čtyřnohého filmového parťáka „adoptoval“ a tím Goldeneye (jak koně přejmenoval) zachránil před jistou smrtí.

Neúspěchy vystřídaly úspěchy

Hercovy neherecké začátky nebyly zrovna úspěšné. Miloval rockovou hudbu natolik, že už ve 12 letech se naučil hrát na kytaru. O pár let později (v 15 letech) byl vyhozen ze střední školy. I když se opakovaně pokoušel znovu zapsat, ředitel školy Deppa odmítnul a povzbudil herce, aby se plně věnoval kariéře hudebníka. Alespoň, že měl pochopení.

Dnes je z Johnnyho Deppa úspěšná filmová hvězda s vlastním exotickým ostrovem, milióny fanoušků a ještě vyšším kontem. A to jeho kariéra zdaleka nekončí.

Deppova role ve filmu Black Mass: Špinavá hra

Role Johnnyho Deppa v životopisném krimi drama podle skutečných událostí sepsaných také do knižní podoby vypadala perfektně. Jak po maskérské, tak po herecké stránce. Jde o film podle skutečnosti, a to by nebyl Johnny Depp, aby s něčím nepřišel. Rozhodl se, že se pokusí setkat se skutečným Jamesem „Whitey“ Bulgerem. Chtěl věrohodněji zachytit charakter postavy. Požádal o setkání s Jamesem Bulgerem prostřednictvím jeho právníka Jaye Carneyho. Bohužel pro herce Bulger uctivě odmítl. Depp nakonec úplně bez pomoci nebyl. S vykreslením postavy herci pomohl přímo právník, který dlouhou dobu Bulgera zastupoval, takže nějaké povědomí o Bulgerově osobnosti pochytil a odpozoroval. Když se pak do role Depp opřel, Carney cítil jako kdyby ve filmu nehrál úspěšný herec ale samotný „Whitey“.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

Práce na filmu Tenkrát v Mexiku

Zahrál si také ve filmu Tenkrát v Mexiku, který je zakončením filmové trilogie. První film El Mariachi je prvním, nejstarším a docela málo známým snímkem s neznámými a neokoukanými herci. Zato druhý v pořadí, který patří dnes mezi kultovní klasiku, je Desperado s Antoniem Banderasem. Tenkrát v Mexiku vše uzavírá. Všechny filmy spolu souvisí, přesto se nejedná o přímá pokračování. Třetí jmenovaný nezaznamenal takový úspěch ale Johnny Depp si natáčení snímku Roberta Rodrigueze natolik užíval, že žádal o více prostoru ve filmu. A po domluvě s režisérem více času také dostal. Svou roli, kterou měl natočenou za devět dní, doplnil druhou rolí kněze (se kterým mluvil Antonio Banderas v kostele). Kněze pak zahrál s nejlepším možným dojmem Marlona Brandona.

Úcta k hereckým kolegům

Johnny Depp nemá jen spoustu přátel z řad hollywoodských herců, ale také k nim chová hlubokou úctu. Nejen vzájemná úcta, ale také mnohaleté přátelství spojuje Johnnyho Deppa a Nicolase Cageho, který Deppovi pomáhal s jeho hereckými začátky. V úctě chová také svého kamaráda a hereckého parťáka, který bohužel odešel příliš brzy, Heathe Ledgera. Když žil s herečkou Winonou Rider myslel si, že je to ta pravá. Proto si nechal udělat tetování „Winona Forever“. Jenže o pár let později se nakonec rozešli a tak si Depp nechal z původního tetování odstranit dvě písmena. Dnes tedy platí „Wino Forever.“ I když spolu nežijí, jsou stále nejlepšími přáteli, kteří k sobě chovají vzájemnou úctu.

 

 

 

Ondřej Blahut

 

 

 

www.ranker.com, www.wikipedia.org, www.imdb.com, www.collider.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

13 + 1 =