Preacher: Jak moc bláznivý je nový seriál?

Preacher je původem komiksová série, která byla vydávána pod komiksovým velikánem DC mezi lety 1995 a 2000. Stejně jako mnoha dalších komiksových postav se dostává na televizní obrazovky. I Preacher dostal svou šanci, tentokrát pod vedením televizní stanice AMC (Hra o trůny, Perníkový táta, Živý mrtvý…). Hlavními mozky celého projektu jsou Evan Goldberg a Seth Rogen, známá dvojka, která vytvořila mnoho kontroverzních komedií (Neighbors, Sausage Party, The Night Before, The Interview, This Is the End a mnoho dalších). Jelikož se budeme zabývat celou epizodou do detailu, upozorňuji na nevyhnutelné spoilery.

 

Preacher 4Neznámé postavy, neznámý příběh, neznámé prostředí. Bylo nevyhnutelné, aby nás první díl zasvětil do všeho zmíněného a to se mu úspěšně podařilo. Hlavní postavou je Jesse Custer (Dominic Cooper), texaský kazatel, který se kazateli moc nepodobá. Pije, kouří, jeho minulost na něj mnoho prozrazuje a dá se říct, že si není  jistý svou vírou. Všichni o něm tvrdí, že dříve „dělal věci“, o čemž nás přesvědčí souboj v baru, který mimochodem vyhrál sám proti pěti. Stal se kazatelem aby jak sám říká „naplnil slib“. Na ten nejspíše upozorňují flashbacky, které ukazují jeho otce (také kazatele) s pistolí u hlavy.

Joseph Gilgun as Cassidy  - Preacher _ Season 1, Episode  1 - Lewis Jacobs/Sony Pictures Televsion/AMCCassidy (Joseph Gilgun) je velice sympatický, irský upír, který se nám představil v úžasné bojové scéně v letadle, kde se jej neznámá sekta pokusila zabít. Za pomocí meče, kopí, sekery  svěcené vody, která mimochodem na upíry evidentně nepůsobí.

Další zajímavou postavou je Tulip O´Hare (Ruth Negga). Záhadná, nebojácná žena, která je určitě mnohem nebezpečnější, než se zdá, se poprvé objevila v souboji v autě a poté po domácku vyrobila bazuku za pomocí cínových panáčků a načerno pálené kořalky. Jisté je, že s Kazatelem sdílí minulost a zajisté brzy zjistíme proč.

V komiksech se Kazatel dozvídá, že Bůh sestoupil z nebe na zem. Rozhodne se, že jej najde za každou cenu. Na cestě jej doprovázejí jeho přátelé Cassidy a O´Hare. Setkávají se s podivnými bytostmi a nadpřirozenými jevy. Obojí jsme mohli již spatřit v pilotním díle. První záhadnou postavou (pokud nepočítáme irského upíra a záhadnou ženu, která dokáže zabít pomocí kukuřice) je syn místního šerifa, v komiksech známý jako Arseface (Ian Colletti).

PREACHER-01Co se nadpřirozených jevů týče, na pozadí sledujeme záhadné světlo, které vstupuje do lidí a nechává je vybouchnout (včetně Toma Cruise). Na konci seriálu však navštíví Jesse a ten nejen přežije, ale dokonce je obdarován nadpřirozenými schopnostmi. Jediné co jsme mohli okusit, je schopnost přesvědčovat lidi. Jako pastýř dal radu své ovečce: „Buď statečný, řekni pravdu a otevři ji své srdce“. Věřím, že lidé s představivostí si dokážou představit, jak vše nakonec dopadlo…

Preacher 5Jak moc je Preacher bláznivý? Ohromně a také je neskutečně vtipný a zábavný. Díky komickým tvůrcům je vážný a temný seriál plný humorných narážek a detailů. Na rozdíl od sobě podobnému Constantina, je Preacher udělán mnohem lidštěji. Efekty nevypadají vůbec mizerně, prostředí je jako vystřižené z dokumentu o Texasu a postavy mají hlavu i patu. To vše zapříčinilo obrovský úspěch pilotního dílu a věřím, že kvalita ubývat nebude. Preacher je šílený, zábavný a opravdu vtipný seriál. Může se zdát trochu bizarní, ale rozhodně stojí za zhlédnutí.

Alexander Nardelli

Předchozí článek5 poučení předtím, než začnete spát se svým šéfem
Další článekRECENZE: Zeď vzpomínek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

11 − 11 =