Podle čeho poznat pizzu chutnající jako z pravé italské pizzerie?

Jen málokdo by nemiloval pizzu. Je to jedno z nejoblíbenějších jídel nejen tady u nás v Česku, ale stejně tak i po celém světě. Každý někdy dostane chuť na oblíbenou pizzu, ať už je to Hawai, Quattro Formaggi nebo Margherita. Narazit ale na takovou pizzu, která chutná jako z pravé italské restaurace, má dokonale vytříbené chutě a nešetří na ingrediencích – inu to není tak úplně jednoduché. Mnoho z nás dokonce ani neví, podle čeho vlastně poznat nefalšovanou kvalitní pizzu.

Jak poznáte, že pizza opravdu stojí za to?

Pizzu si dneska můžete koupit prakticky na každém rohu. Jak ale bezpečně poznat, že se jedná o nefalšovanou pizzu chutnající jako z pravé italské restaurace, nikoli o napodobeniny, které svou chutí připomínají žvatlavou gumu? Poradíme vám, na jaké znaky se zaměřit, abyste si odteď vždycky pochutnali na kvalitní pizze a nezahazovali se s náhražkami?

Všechno začíná už u těsta

Pizza chutnající jako z italské restaurace je založena na kvalitním těstě. To by mělo být před pečením krásně tuhé a sestavené z kvalitní mouky, špetky soli a kvalitního olivového oleje. Samozřejmostí je ruční zpracování.

Vy asi jen stěží uvidíte přípravu těsta, proto se zaměřte na další znaky, které jakožto koncoví zákazníci určitě zpozorujete. Kvalitní těsto krásně křupe, je perfektně propečení, je tak akorát slané a ideálně tenké.

Důležitá je i rajčatová omáčka

Chuťově dokonalou pizzu od té, která si na dokonalou jen hraje, poznáte i podle rajčatové omáčky neboli suga. Pravé sugo je nádherně šťavnaté, krásně červené a úžasně aromatické – a právě to jsou znaky, které vás ujistí, že se jedná o sugo vyrobené ze zralých rajčat. Levné a nekvalitní pizzy mnohdy používají pro základ obyčejný protlak, který se ale pravému sugu nevyrovná.

KOUKNI SE  Sous vide chlapská jídla

Kde si v Praze pochutnáte na opravdu výborné pizze?

Navnadili jsme vás a vy jste dostali chuť na skutečnou pizzu, která rozmazlí vaše chuťové buňky? V tom případě zavítejte do jedné ze čtyř provozoven Pizzeria Einstein. Případně si od nich můžete objednat pizzu v Praze až k vám domů. Jejich pizzy jsou v Praze vyhlášené a právem patří mezi ty nejlepší.

CHB

Předchozí článekChcete zažít dobrodružnější příští rok? Zkuste tyto aktivity!
Následující článekNejlepší čaj? Léčivý a zemitý Pu Erh

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

3 + ten =