KNIHA: Pivopedie-průvodce správného pivaře

pivopediePivopedie je encyklopedie všech aktuálně existujících pivovarů na území České a Slovenské republiky. Encyklopedie (k zakoupení na bux.cz zde)nás postupně provede všemi krajy a městy, počínaje Prahou a konče Košickým krajem. Informace o pivovarech jsou opatřeny fotografiemi a výčtem vařených piv. Nechybí stručný průřez historií pivovaru, způsob vaření a charakteristika místního piva. Dozvíme se něco i o dalších gastronomických specialitách a službách, samozřejmostí jsou kontaktní informace a odkazy na webové stránky pivovarů.

Prostor je věnován také zajímavostem, legendám a známým osobnostem spjatým s historií pivovarů. Například Sousedský pivovar U Bansethů se do povědomí Pražanů dostal hlavně kvůli Jaroslavu Haškovi coby stálému návštěvníkovi hospody vedle pivovaru, který zde má dodnes stůl. V Haškových Osudech dobrého vojáka Švejka je ostatně hospoda zmiňována i se svým zakladatelem, panem Aloisem Bansethem. Pivovar Klášter ve Středočeském kraji je zase spojen s osobou prvního moderního básníka Karla Hynka Máchy. Úředníkem na panství, kterému patřil i pivovar, byl otec Máchova nejlepšího přítele Hindla a Mácha u nich několikrát pobyl.

Víte, že pivovar Rychtář v Hlinsku je třetím nejmladším průmyslovým pivovarem v České republice? Slyšeli jste o tom, že pivovar Malý Rohozec vaří pivo Pražský most speciálně na zakázku pro ruský trh? Nebo že pivovar Zubr vyniká jedním specifikem, a to že na postu sládka stojí žena Nataša Rousková?

Pivopedie nabízí opravdu přehledného a uceleného průvodce. Užitečným doplňkem knižní podoby je jeho eletronická verze- digitální encyklopedie Pivopedie, určená pro chytré telefony a tablety, v níž jsou informace pravidelně aktualizovány a doplňovány.

KOUKNI SE  Orákulum Elfů a Víl: Krásné dílo matky a dcery

Necháváte-li se nazývat pivařem, tato kniha by ve vaší knihovničce chybět neměla.

 

Kubin

 

Pivopedie
Radek Diestler
Počet stran: 264
Nakladatel: Knižní klub
Rok vydání: 2012

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

four × 3 =