O tom, že pirátství je čiré zlo, se přesvědčili čeští vývojáři z herního studia CBE Software. Ti, díky nim, utrpěli likvidační ztráty.

Tak nějak jsem myslel, že pirátství je již minulost. Že i ti poslední zarytí piráti pochopili kotvící v temných zátokách internetu, že vývoj herních titulů není zadarmo. Že když hru stáhnou někde na warezu, rozuměj sprostě ukradnou, nebudou mít pak vývojáři na výplaty a zavřou krám. Bohužel se zdá, že je vše při starém. O tom, jaké je pirátství svinstvo, se přesvědčili i čeští vývojáři z herního studia CBE Software. Ti pět let ve trojici usilovně vyvíjeli hororovou adventuru Someday You’ll Return.

Před nedávnem jsme o hře psali novinku a je třeba říct, že vypadala naprosto skvěle. Vydání hry však zhatili piráti. Titul se den před vydáním objevil na warezu. Podle vývojářů šlo o betaverzi, to však pirátům nevadilo. Podle zakladatele CBE Software Jana Kavana je 98% kopií v oběhu nelegálních, což je pro herní studio naprosto likvidační. A kde se hra na Warezu vzala? Jan Kavan tvrdí, že šlo o betaverzi, která byla poskytnuta padesátce novinářů. Opravdu smutné. Smutnější však je, že Kavan je dlouhodobý odpůrce DRM , Someday You’ll Return tedy nebyla nijak chráněna. Vzpomeňte si na tenhle smutný případ, až bude prskat, že vás tyto ochrany štvou. Dokud budou na světě piráti, bude se většina herních společností uchylovat k neoblíbeným ochranným opatřením. Bohužel. My držíme autorům palce. Vy můžete pomoci tak, že si hru zakoupíte.

KOUKNI SE  Games with Gold oznámila hry na prosinec

Martin Kudělka

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

five × three =