Pět nejsmutnějších epizod Futuramy

Animovaný sitcom Futurama od známého kreativce Matta Groeninga bývá často srovnáván s jeho slavnějším počinem – příběhy o žluté rodince Simpsonových. Ať už je Váš názor na Futuramu jakýkoliv, jedna věc se jí rozhodně nedá upřít, a to je věrohodnost smutných epizod. Některé z nich dostaly dokonce několik ocenění v této kategorii, dnes bych ráda vyzdvihla pět nejsmutnějších z nich.

Čtyři z rakety a pes

Jurský park není pouze jednou z nejsmutnějších epizod Futuramy, jedná se o jednu z nejsmutnějších epizod v kategorii sitcomů vůbec.  Příběh se točí kolem Fryova psa Seymoura, který dostal od svého páníčka příkaz, aby na něj počkal před pizzerií, kde pracoval. To však ještě netušil, co se mu za několik okamžiků stane – že bude zmražen a do roku 1999 se již nikdy nevrátí. Scéna, ve které je zobrazen Seymor, jenž se ani po několika letech čekání nehnul z místa, musí otřást srdcem každého!

Zdroj: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/3b/22/7f/3b227f8a65360cd2e327eefd6f8955c1.jpg

Hra o tóny

Jeden z posledních dílů závěrečné sedmé řady vypráví příběh o tom, jak je Fry poslán zpět do minulosti, aby mohla zachránit planetu Zemi před zničením podivnými tóny. Při závěrečné scéně, kdy se Fry loučí se svou matkou jistě nezůstane oko suché!

Zdroj: http://s15.postimg.org/uae1rqq6z/screen38.png

Víc štěstí, než rozumu

I tato epizoda je založena na flashbacku, Fry se dostane do trosek starého New Yorku. Je zde detailněji vyobrazen vztah mezi Fryem s jeho starším bratrem Yancym, o kterém zjistí, že mu ukradl identitu. V zápalu vzteku se tak vypraví k jeho hrobu za účelem jeho vykopání, nakonec tak však neučiní, díky dalšímu flashbacku, kde Yancy truchlí nad ztrátou svého bratra.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších filmových a komiksových záporáků
Zdroj: https://i.ytimg.com/vi/vrmFA5aHg7Y/maxresdefault.jpg

Mezitím

Vztah mezi Leelou a Fryem se prolíná dějem všech řad. Právě v této epizodě se Fry chystá k žádosti o ruku, využívá k tomu magický prsten profesora, který umí vrátit čas o deset vteřin, aby tak udržel západ slunce.

Zdroj: http://vignette2.wikia.nocookie.net/en.futurama/images/1/18/Meanwhile_(50).jpeg/revision/latest?cb=20140521194434

Smlouva s roboďáblem

Fry se pokouší hrát na hudební nástroj holophoner, který vydává zvuk jako klasická flétna, zároveň se však promítá i holografický obraz příběhu, jenž skladba obsahuje. Jeho nešikovné ruce však neumí nástroj ovládat, uzavře tak smlouvu s roboďáblem, díky ní se stane slavným virtuozem a na svých představeních prezentuje příběhy o něm a Leele.

Zdroj: http://i.onionstatic.com/avclub/4288/74/16×9/1200.jpg

Barbora Koďousková

 

Zdroj úvodního obrázku: https://img.buzzfeed.com/buzzfeed-static/static/enhanced/webdr01/2013/9/5/11/enhanced-buzz-28769-1378395542-58.jpg

Předchozí článekBen Hur: Starobylá křivda v moderním kabátě
Následující článekBuchty a klobásy: Dejte si pozor, co jíte…

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 + 17 =