Pět nejlepších „zhulených“ filmů

Filmů, ve kterých se děj motá kolem marihuany je spousta. Většinou se jedná o ne moc dobré béčkové komedie, do kterých jsou obsazováni ti druhotní herci. Říká se jim stoner movies. Jedná se o samostatný žánr. Prý tyto filmy vždy dokáží lépe ocenit jen ti, kteří v tomto marihuanovém stavu jsou. Dokáží se tak vžít do jednotlivých postav. Nebudeme vám tady doporučovat něco takového. Jen zde poukážeme na pět zhuleneckých filmů, které se opravdu povedly. Tento žánr má totiž ve své sbírce několik nezapomenutelných hereckých výkonů.

1. Zahulíme, uvidíme

Když se řekne film o trávě, tak většinu napadne Zahulíme, uvidíme. Tato komedie je jednou z těch povedených. A to natolik, že vygenerovala dva sequely. Premisa filmu je jasná. Jde o příběh dvou spolubydlících (Harolda a Kumara), kteří se zhulí a rozhodnou se zahnat zelený hlad ve White Castle Burgeru. Začíná tak jejich roadtrip, během kterého narazí na rasistického policajta nebo osedlají geparda. Takhle přesně má vypadat stoner film. Vtipný, bláznivý a oplzlý.

2. The Big Lebowski

Jeff Bridges je pan herec. Během těch let v byznyse dokázal ztvárnit neskutečné role. Ale asi nejikoničtější je jeho postava huliče jménem the Dude ve filmu Big Lebowski. Nejedná se pouze o jeden z nejlepších filmů, ve kterých hraje jednu z hlavních rolí tato halucinogenní bylina. Jedná se o jeden z nejikoničtějších filmů vůbec. Jeff Bridges hraje člověka, který si žije podle vlastních pravidel. Jedná se o hlouběji smýšlejícího huliče. Navzdory tomu, že bratři Cohenové jsou známí tím, že jejich filmy jsou houževnaté, jedná se o komplexní a dobře napsanou komedii. Která navíc funguje.

KOUKNI SE  Šílené útraty filmových studií za nesmyslnosti

3. Omámení a zmatení

Komediální drama Richarda Linklatera rozhodně na tento list patří. Děj se odehrává v sedmdesátých letech. To je zralé období pro různé drogové trable. Film sleduje partu teenagerů v poslední den školy. Tento film také představil spoustu nadcházejících hvězd, jako je Matthew McConaughey, Ben Affleck, Milla Jovovich, Parker Posey, Cole Hauser, Joey Lauren Adams. Je to povedený příběh o teenagerech, kteří se snaží zabít nudu o prázdninách. A jaký je lepší způsob než skrze alkohol a drogy? Doplněný skvělou muzikou jako ZZ Top či Alice Cooper. Jedná se možná o nejlepší Linklaterův film vůbec. Doporučujeme.

4. Super High Me

Tento dokument je podle mého názoru úžasný a edukativní zároveň. Což se o dalších filmech z tohoto listu rozhodně říci nedá. Doug Benson zde zkoumá, jak na člověka působí marihuana. Užívá k tomu drastické metody. Hulí nonstop po dobu jednoho měsíce. Můžeme zde nalézt výborné rozhovory mezi lidmi na obou stranách barikády. Doug Benson zde prochází různými mentálními a fyzickými důsledky marihuany na lidech. Rozhodně zajímavý počin.

5. Pátek

Pátek je film, který dopomohl Chrisi Tuckerovi a Ice Cubovi ke slávě. Jedná se o první film z trilogie. Tucker ale hrál jenom v tom prvním. Vzhledem k tomu, jak špatné byly zbývající dva, se jednalo o dobrou volbu. Film líčí nenáročný život dvou chlápků v Los Angeles. Tucker vyhulí marihuanu, kterou měl prodat, a dealer jim řekne, že pokud nebude mít peníze do pátku, tak je zabije. Začíná bláznivá jízda. V tomto filmu hraje prim chemie mezi Cubem a Tuckerem. Je to film, který je oslavou všeho dobrého i špatného, co s sebou marihuana přináší. A hlavně je to výborná komedie.

KOUKNI SE  Na co se můžete těšit na Netflixu v roce 2021?

autor: Tomáš Smutník

zdroj: http://www.whatculture.com

 

Předchozí článekRecenze: Jo Nesbø- Žízeň: Neohrožený Harry Hole je zpět na cestě po stopách brutálních zločinů sériového vraha
Následující článekZack Snyder končí jako režisér DC filmů. Jeho dcera spáchala sebevraždu

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

four × five =