Pět nejlepších scén, kde účinkují drogy

Drogy a film k sobě pasují, jako drogy a Lindsay Lohan. Pět nejlepších scén, kde účinkují drogy.

Neberte drogy. Oukej? Nejsou fajn. Fakt nejsou. Ale víte co fajn je? Když je berou filmové postavy. Může s nimi být zábava, můžou vytvořit vizuálně zajímavé scény v jinak realistických filmech. Ať už koks, LSD, heroin, marihuana, opium, hašiš, pervitin, extáze, houbičky nebo morfium můžou přinést naprosto geniální a zábavné scény. Pojďme si projít jen pár z nich. Pět nejlepších scén, kde účinkují drogy.

Pulp Fiction

Quentin Tarantino umí podsvětí malovat tak jako skoro nikdo. Je to jeho domácnost. A do tohohle typu domácnosti prostě drogy patří. A když spojíte Quentinův talent pro scénář a drsnou realitu drog, může vám vyjít něco úžasného. A jedna z nejzábavnějších scén z pera scénáristy s velkým S těží právě z této kombinace.

Pulp Fiction je kult. Snad žádný film nemá tolik scén, které by utkvěly ve zlatém fondu filmografie. Jednou z nejlepších musí určitě být Vince starající se o zdrogovanou Miu, která zrovna zažívá záchvat. Vincent ji vezme ke svému dealerovi, kde ji společně ošetřují. Rozčarování, zmatek- všechny aspekty dohromady tvoří výbornou zábavu.

Vlk z Wall Street

Pamatujete ty časy, kdy Leo ještě neměl Oscara? Jestli si pamatujete jen to, jak si všichni stěžovali, že by ho měl dostat, ale už nevíte, proč tak činili, tak Vlk z Wall Street je film pro vás. Než dostal vcelku kontroverzního zlatého plešouna za Revenant, byl Leo nominován právě za roli burzovního makléře. A je opravdu smutné, že mu akademie neudělila tenkrát. Protože zvlášť ve scéně s metakvalonem je Leo na vrcholu jeho schopností.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

Celý film je plný drog. Najít scénu, ve které není kokain je skoro nemožné. Ale metakvalon přinesl úplně jinou ligu. Leo otevírající dveře nohou, mající rvačku s Jonahem Hillem a tak dál. To si prostě Oscara zasloužilo. A ukazuje to, proč je DiCaprio právem považován za nejlepšího herce jeho generace.

Trainspotting

Další kultovní záležitost. Trainspoitting je film založený hlavně na drogách. Kromě toho je o pár přátelích, samozřejmě. Ale drogy jsou všude. No a když už se mu blíží druhý díl, je dobré si ho připomenout. A zvlášť moji nejoblíbenější scénu.

Když si hlavní hrdina Renton, skvěle ztvárněn Ewanem McGreroger, kupuje drogy, dealer mu dá nečekaně nějaké čípky.  Na Rentona ale přijde průjem, a tak utíká do nejbližší hospody na nejhnusnější záchody v celém Skotsku. A najednou režisér ukáže, jak se jde z nechutné extrémně realistické scény díky drogám lehce dostat do absurdní krásné.

V Bruggách

Znáte ten pocit, když jste mladí a vaše duše je nespoutaná. Žil byste naplno, ale vy jste v nejnudnějším městě na světě (které je náhodou i jedno z nejkrásnějších)? Tak hlavní hrdina filmu V Bruggách ho zná. Bývalý nájemný vrah, který se schovává v tomto zábavou nepřekypujícím městu v Belgii. Avšak je tu jedna věc, která ho dokáže odvázat, a tou věcí je malý bílý prášek.

A s kým jiným šňupat koks než s prostitutkami a trpaslíkem? Zvláště když trpaslík vypráví o válce černých a bílých, jako by se nechumelilo. A pohyb Colina Farrella, za který by se žádný karatista nemusel stydět, je jen sladká tečka za touhle skvělou debatou.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

Zjizvená Tvář

Tři hodiny dlouhá reklama na koks. Tak by se dala shrnout nejslavnější role Al Pacina. Kterému sedla jako málo co. Drsný gangster, který vlastní monopol na kokain, se vepsal do paměti všem hlavně památnou scénou na konci filmu.

Když na dům Tonyho Montany zaútočili muži Tonyho konkurenta, nečekali, co se na ně chystá. Al Pacino ležící v hromadě koksu se zvedl od stolu s jeho malým kamarádem. A zbytek? Ten už zná každý.

Matěj Drápela

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

5 × two =