Pět nejlepších dialogů Quentina Tarantina

Jsou libo gangsteři, kovbojové nebo snad nacisti? Pět nejlepších dialogů Quentina Tarantina…

Jestli někdo umí psát dialogy, tak je to Quentin Tarantino. Člověk, který si libuje v násilí a nadávkách, dokáže udělat i z malicherného tématu geniální rozhovor. Pojďme se podívat na jeho pět nejlepších dialogů.

Hanební Pancharti-Bonžorno

Můj oblíbený film od Tarantina funguje trošku jinak, než jeho ostatní kousky (snad kromě Djanga). Nezakládá tolik na scénáři, i když ten je také brilantní, ale spíše se opírá o herecké výkony. A to zvláště o ten Christophera Waltze, který podává přímo nadpozemský výkon. Hned na začátku to ukáže v brilantním rozhovoru s farmářem. Jenže můj oblíbený dialog je o dost dál.

Brat Pitt a jeho parťáci, jako američtí špióni, mluvící příšerně italsky a naproti nim Waltz v roli důstojníka SS ovládající plynně čtyři jazyky.  Ať už hloupá lámaná italština Američanů, libozvučná Waltze a nebo jen hloupý úsměv, který má Pitt celou dobu na tváři, dělá s této scénky naprosté zlato.

Gauneři-Dýško

Já Gaunery miluju. Žádný jeho film není založen na dialozích, tak jako právě Gauneři. A první film Quentina začíná dost možná nejlepší improvizovanou scénou všech dob.

Je celkem známo, že začáteční scéna filmu, kde pan Růžový vysvětluje svůj názor na dýška, nepochází z pera Quentina Tarantina, ale je to opravdový názor představitele slavné role Steva Buscemiho. Když Tarantino slyšel Buscemiho vyprávět o tom, proč by se neměla dávat dýška, rozhodl se celou jeho myšlenku do scénáře dopsat. A vznikl tak jeden z nejlepších dialogů, který figuruje v jeho filmografii.

KOUKNI SE  FEBIOFEST: Brutální krváky, upírské artovky a psychopatické duchařiny na pražském festivalu

Django-Ku Klux Klan

Nespoutaný Django má vše co má mít dobrý film. Geniálního scénáristu a režiséra v jednom. Úžasné herce (DiCapio, Foxx, Waltz, Jackson), nádhernou hudbu a překrásnou výpravu. Ale jelikož je to film Quentina Tarantina, tak nás zajímá hlavně dialog. A žádný z filmu se nečinil nade všechny jako jeden.

Sjezd KKK přináší kontrast mezi hrozivými skutky této skupiny, které napáchala v celé historii, a úžasně vtipného rozhovoru, který jeho členové vedou v této scéně.

Pulp Fiction-Cože

Pulp Fiction je plná skvělých dialogů. Ať už Tarantinův „sklad mrtvých negrů“, Willis a „to jí mám bodnout třikrát“, Thurman a vtip o kečupu, nebo Travolta se Samuelem Jacksonem hádající se o masáži nohou. Nakonec ale můžete vybrat jen jeden.

Můj vítěz je výslech Samuela L. Jacksona, mířený na zloděje kufříku. Nejenže mu předchází o nic méně vtipná rozprava o cheesburgeru, ale celkově je naprosto geniální. Od „po uši v hovnech“ k „cože“ až po recitování z bible. Jacksonův nejslavnější prolog je naprosto fenomenální.

https://www.youtube.com/watch?v=MSQaIjPmMG8

Osm hrozných-syn

Nejnovější přídavek k Tarantinově sbírce jsem si nechal na konec. Asi nejukecanější film od mistra dialogů, byl už pro opravdové fajnšmekry a fanoušky jeho tvorby. Celý film měl až příliš klidné tempo a zápletka se vlastně rozjela až po dalším geniálním prologu Samuela Jacksona.

Jackson se jako bývalý afroamerický voják unie baví s bývalým starým vojákem z konfederace, který je známý jako „zabiják negrů“. Z klidného rozhovoru, ve kterém probírají vzpomínky z války, přejdou na syna starého vojáka, o kterém mu Jackson řekne ne zrovna pěknou historku. Je to vtipné, je to drsné, je to geniální. Co více shrnuje Quentina Tarantina?

KOUKNI SE  Report z KVIFF – Běsi ve Varech #2: Indonéské prokletí na dálnici

Matěj Drápela
Předchozí článekProč byste měli víc souložit? 6 důkazů o zdravotním přínosu sexu
Následující článekAssassin´s Creed – tajná válka asasínů a templářů

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two × 3 =