Pět filmových herců, kteří provedli svým kolegům při natáčení ošklivé věci

Natočit film není rozhodně lehká záležitost. Kromě finančních stránek a stránek profesionálních jsou zde i jiné aspekty, které je potřeba brát v úvahu. Třeba otázka, zda se herci vybraní spolu účinkovat na daném filmu vzájemně nepozabíjejí. Zkrátka aby mezi nimi nebylo napětí a správně mezi nimi fungovala ta herecká chemie. Běžnému člověku přijde normální, že pro dobro celku je ten druhý schopen obětovat vzájemnou nevraživost, nebo ji alespoň utlumit. Ale neplatí to v Holywoodu. Zde mají herci nejvyšší ego na celé planetě. Americké natáčení filmů je bráno jako stresující a nebezpečné zaměstnání, kde si herci a štáb dokáží jít hodně drsně po krku. A stává se to poměrně často. Podívejme se dnes na pět takových případů, ve kterých herci neudrželi vlastní ego na uzdě a pustili se do křížku se svými kolegy.

1. Kramer vs Kramer

Kramer vs Kramer je považován za jeden z nejúspěšnějších dramatických filmů sedmdesátých let. Pojednává o úspěšném reklamním pracovníkovi (Dustin Hoffman), který se rozvádí s manželkou (Meryl Streep) a zůstává sám se sedmiletým synem. Mistr Hoffman si v tomto filmu  vzal postavu rozvádějícího se muže dosti osobně. Je obvyklé, že sem tam při natáčení padne facka. Ale většinou je to předem diskutovaná a zamýšlená věc. Hoffman ale Meryl Streep při jedné scéně vrazil jednu, aniž by to čekala. Později přiznala, že s Dustinem je většinou spousta legrace, ale tohle nebyl ten případ. Asi se nikdy nedozvíme, jestli byl na ni naštvaný ve skutečnosti, nebo se jen snažil improvizovat. Ale takto praštit bezdůvodně slečnu? To se rozhodně nedělá, Dustine!

KOUKNI SE  Zlaté Maliny představují nejhorší filmy roku 2018

2. Boeing 747 v ohrožení

Podívejte. Nevíme, co se děje v hlavách jiných lidí. Holywoodské herce nevyjímaje. Tohle je možná důvod, proč se zdá konflikt Stevena Seagala a Johna Leguizama v devadesátkovém ačkním filmu Boeing 747 v ohrožení tak bizarní.  Podle Leguizama Seagal vlétl na zkoušku se slovy: “Teď to tady vedu já.” Leguizamo se začal smát v domnění, že se jedná o žert. Na to ho Seagal strčil ke zdi a sundal ho loktem k zemi. Vzhledem k tomu, že Seagal nazval Putina jedním z nejlepších světových leaderů, není divu, že jeho ego a mozek je poněkud chorého ražení.

3. Země bez zákona

Shia LaBeof a Tom Hardy jsou jedni z nejdivněji smýšlejících herců v Holywoodu. Takže není divu, že mezi nimi bude nějaký problém, pokud je obsadíte do opozitních rolí v dramatu Země bez Zákona režiséra Johna Hillcoata. I když LaBeof tvrdil, že se mezi nimi během natáčení vytvořilo pouto, Hardy by možná nesouhlasil. Jestli je pravdivá historka o tom, jak ho Shia knockoutoval během jedné z hádek. Režisér Hillcot tvrdil, že mezi nimi proběhlo hned několik rvaček. Pokud je historka pravdivá, Hardy musel být hodně pošramocené ego z toho, že ho o několik kilo lehčí herec z Transformerů takto poslal k zemi.

4. Hunger Games – Vražedná pomsta

Většinou se herci nebrání opravdu násilnému jednání na plátně. Někdy se však pouze snaží odlehčit atmosféru a udělají nějaký žert. Někdy to ovšem dopadne jinak, než se plánovalo. Jennifer Whright, který hraje vedlejší roli, se rozhodl darovat Jennifer Lawrence, která toho času získala Oscara, modrou krabičku od Tiffanyho. Jennifer má fobii ze hmyzu. Po otevření krabičky, ve které se většinou nacházejí šperky, se uvnitř nacházeli cvrčci. Jennifer se neskutečně vyděsila a nadávala Whrightovi, proč jí prostě neposlal kytku. Ten mazácky odpověděl, abych tě udržel při zemi.

KOUKNI SE  Celebrity, kterým se nezamlouvaly jejich filmové postavy

5. Gothika

Každý miluje Roberta Downeyho JR. Až na herečku Halle Berry. Všemi milovaný marvelovský superhrdina jí totiž zlomil ruku. Při natáčení psychologického filmu Gothika v roce 2003 se Robert rozvášnil při natáčení scény, ve které se oba přetahují a handrkují. Robert vyvinul sílu natolik, že Halle Berry zlomil ruku. Natáčení se tak přerušilo na dlouhých devět týdnů. Ne, neudělal to schválně, ale překvapující je, proč se tak rozvášnil. Možná si uvědomil, jak špatný tento film bude a snažil se z něj dostat pryč.

autor: Tomáš Smutník

zdroj: http://www.whatculture.com

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

five × four =