Pět filmových chyb v nové sérii Star Wars

star-wars-episode-1-the-phantom-menace

Už jsme tu měli filmové chyby v Pánovi prstenů nebo v sérii Matrix. Další kultovní sérií jsou rozhodně Star Wars. Georg Lucas v osmdesátých letech vytvořil fenomenální sci-fi ságu, která ovlivnila miliony lidí po celém světě. Han Solo a princezna Leia se stali ikonami filmového průmyslu. Poté přišla po pár dekádách snaha o navázání. Autoři v čele s Georgem Lucasem se rozhodli natočit další tři díly, které budou předcházet trilogii původní. Tato nová trilogie v čele s mistrem Obi-Wanem či mladým Anakinem Skywalkerem rozhodně nebyla tak kvalitní a ikonická jako její předchůdci. Ale vzhledem k velkému hladu po nových filmech se nakonec trilogie prosadila. A zároveň nastartovala další snahy filmových studií po celém světě, kteří se snaží rozšířit Star Wars univerzum do všech sfér kulturního světa. Dnes se podíváme na filmové chyby, které se objevily právě v nových dílech série, čili v prvním, druhém a třetím díle.

5Obi-Wanův účes

Hvězdné války se snažily na přelomu století udělat minimálně stejný technologický boom, který se povedl týmu, který pracoval na původní trilogii. Ale bohužel se to moc nepovedlo. V tomto silném období na filmy se nové Hvězdné války docela ztratily. Nebyl to ten technologický benchmark, o kterém všichni snili. Důkazem může být například opakující se chyba v prvním díle, kdy se Obi-Wanovi stále mění délka nebo barva vlasů.

4Palpatinův úbor

Další chybou, která dokazuje, že se filmařům po technologické stránce nepovedlo nic převratného, je špatná práce s barvami, ve filmech se často objevují nepřirozené a do očí bijící chyby v barvách. Jako například měnící se barva úboru senátora Palpatina v prvním díle. Ta se mění několikrát. Ze zelené na modrou a nazpět.

KOUKNI SE  Šílené útraty filmových studií za nesmyslnosti

3Yodovy děti

Druhý díl je pro mě asi tím nejslabším v této sérii. I když má i své světlé stránky. Mezi ty rozhodně nepatří dle mého názoru strašně kostrbaté sekvence, ve kterých se řeší milostný vztah mladého Anakina a Padmé, na úkor většího poznání života Obi-Wana či jiných Jediú. Co se týče technických chyb, je to o hodně lepší než díl předchozí. Jedna z postřehnutelných chyb je například ve scéně, kdy Yoda cvičí malé žáčky. Je zde jeden z nich, který je mimozemského původu. Tento malý žáček se během několika záběrů přesune snad pětkrát po místnosti.

2Neposedný řetěz

Důležitou pasáží druhého dílu je rozhodně boj v aréně. Zde bojuje Anakin, Obi-Wan i Padmé o svůj život. Když Anakina přivádí ke sloupu, ke kterému má být přivázán, jeho řetěz z toho sloupu již visí. Když však dojde k přivázání v dalším záběru, řetěz je tam znovu přivazován, jako by tam nebyl.

1Výměna mečů

Důležitým prvkem v sérii Hvězdných válek je rozhodně světelný meč. Dalším důležitým prvkem je spojenectví mezi Obi-Wanem a jeho žákem Anakinem. Ten však ve třetím díle přechází na temnou stranu síly a dochází k památné scéně, ve které se tito dva bratři ve zbrani utkají na život a na smrt. Při této scéně je vidět, že si oba borci prohodí své meče. Jenže při jedné scéně drží Obi-Wan svůj meč  a při dalším záběru zase Anakinův. Takto rychle to ale borci rozhodně nezvládají.

KOUKNI SE  Komentář: Vyšehrad: Seryjál – Fenomén Lavi míří do kin a to hned dvakrát. Jaký to má ale smysl?

autor: Tomáš Smutník

zdroj: http://www.moviemistakes.com

Předchozí článekSylvester Stallone natočí Creeda 2, vrátí se Ivan Drago
Následující článekSexy nohy Paula Patton

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

18 − 4 =