Pět filmových chyb v legendárním Pulp Fiction

Rok 1994 byl na filmy hodně plodným. Jeden z nich však vynikal. Vynikal svou surovostí. Černá komedie jako žádná jiná. Lidé v kinech se vlastně smáli něčemu, co je špatné, a nikdo by se tomu smát neměl. Film Pulp Fiction a jeho tvůrce Quentin Tarantino se stali hvězdami filmového plátna. Tento hvězdně obsazený film je možná jeden z pěti nejzásadnějších filmů všech dob. Výborně vystavěné charaktery a nečekané zápletky doprovázené neskutečně do sebe zapadajícími dialogy. To je Pulp Fiction. Historky z podsvětí. Podívejme se na pět filmových chyb, které oko zvídavého a bystrého diváka může postřehnout, a které jsou jen nutnými vadami na kráse jinak dokonale vybudovaného kultovního akčního filmu.

1. Kulky ve zdi

Ikonické jsou rozhodně postavy dvou mafiánských parťáků Vincenta Vegy a Julese Winnfielda v podání Johna Travolty a Samuela L. Jacksona. Scéna, ve které vtrhnou do domu bastardů, kteří zklamali důvěru samotného šéfa podsvětí jménem Marsellus Wallace, obsahuje postřehnutelnou chybu. Když tito dva mafiáni vtrhnou do bytu, jsou už za nimi kulky ve zdi. Ještě před tím, než po nich mizera schovaný v dalším pokoji začne střílet.

 

2. Mia Wallace

Důležitá je postava éterické Mii Wallace, která víc než svého mafiánského muže miluje kokain. O tom se přesvědčí i sám Vincent Vega, který ji má pozvat na večeři. Mia se předávkuje a Vincent ji veze ke svému dealerovi, aby ji píchl injekci adrenalinu. V této scéně je chyba. Když se zmatená dvojka mužů snaží propíchnout srdce, udělají si značku červeným fixem. Když se však Mia probere, červený puntík už zde není.

KOUKNI SE  Nejchytřejší záporáci hororového světa

 

3. Hodinky

Dokonce i malé roličky ve filmu jsou obsazeny hvězdami tohoto řemesla. Můžeme vidět scénu, ve které vejde do domu vdovy Christopher Walken, který předá malému Bruce Willis hodinky po jeho padlém tatínkovi. Aby mu připomínali, jaký byl jeho otec hrdina. Stejně tak jako i další jeho členové rodiny. Jelikož hodinky se přenášejí z generace na generaci. Kdyby jen tatínek viděl, jaký se z jeho synka vyklube hrdina. Hodinky, které mu předává, ukazují ve dvou po sobě jdoucích scénách různé časy.

 

4. Vystřelený mozek

Na zamyšlení je scéna, ve které Vincent omylem vystřelí mozek jednomu z chlapců, ke kterým vtrhli v úvodu filmu. Jules najede s autem na hrbol a Vincent, který se baví s tímto chlapcem na zadní sedačce, mu omylem vystřelí mozek z hlavy. Podle toho, z jak bezprostřední blízkosti byla kulka vystřelena, je na 99% pravděpodobné, že by prorazila skrz hlavu a rozbila zadní okénko. To se však naštěstí nestalo a pánové mohli tuto patálii začít řešit.

5. Netrpělivý Vincent

Scéna v baru, do kterého Vincent vezme Miu, je rozhodně jedna z těch nejlépe zapamatovatelných. Zároveň je však v tomto úseku filmu docela dost drobných chyb. Například když oba sedí u stolu. Pozorné oko diváka si může všimnout, že oba neustále mění pozice rukou u stolu. Každou vteřinu mají jinou pozici. Kokain asi dělá divy.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy roku 2020

 

 

autor: Tomáš Smutník

zdroj: http://www.moviemistakes.com

 

Předchozí článekRecenze: Dáma s veverkou
Následující článekRecenze: Samuel Porten – Vzpomínky na život, jaký byl a jaký mohl být

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 × three =