Papírový dům: Španělský lupičský fenomén se hlásí znovu o slovo. Vzdát se nepřipadá v úvahu!

Pátá řada Netflixovského hitu se představuje prvním oficiálním trailerem. Denver, Tokio, Lisabon a Profesor čelí extrémnímu nebezpečí. Poslední řada světově úspěšné akční série je naditá akcí, emocemi a epickými akčními scénami. Showrunner slibuje, že půjde o nejepičtější sérii ze všech – což i podle traileru tak vypadá.

Populární lupičský seriál Papírový dům se dočkal už čtyř řad a nyní nám představuje trailer závěrečné páté řady, která frančízu uzavře. Ta poslední dorazila před rokem a poslední řada měla kvůli koronavirové epidemii půlroční zpoždění. Netflix se nakonec rozhodl že závěrečných deset epizod naservíruje ve dvou vlnách. Prvních pět epizod závěrečné řady bude uvedeno 3. září a zbytek 3. prosince.

Epická řežba nahrazuje komorní lupičskou akci

Vypadá to, že se můžeme těšit více na akční řežbu a boj plný přestřelek – nežli na klasické heistové momenty, kterými se seriál proslavil. Už nebudeme svědky důmyslně prováděných loupeží, ale nastává boj na život a na smrt. Lupiči jsou uzavřeni v bance z minulé řady a nečelí pouze policii, ale i armádě. Trailer sází na výbuchy, přestřelky a silné emoce. Tvůrci prohlásili, že první část bude hodně akční – zato ale druhá část půjde po osobních příbězích titulních lupičů, což bude sloužit jako hlavní rozloučení se s diváky.

„Strávili jsme skoro rok přemýšlením, jak nejlépe naši bandu rozpustit. Jak položit Profesora na lopatky, jak některé postavy dostat do situací, jež nepůjdou zvrátit. Nakonec jsme přišli s pátou sérií. Bude to nejepičtější a nejvíc vzrušující série ze všech.“ dodal showrunner a vrchní scenárista Álex Pina.

KOUKNI SE  IFFKV 2023: festivalová přehlídka ve Varech právě začíná

Oficiální synopse nám o poslední řadě prozrazuje: Parta je odříznutá v centrální španělské bance už více než 100 hodin. Podařilo se jí zachránit Lisabona, ale po tom, co ztratila člověka z vlastních řad, na ni čeká její dosud nejtemnější hodinka. Profesor byl zajatý Sierrou a vůbec poprvé nemá žádný únikový plán. A když už to vypadá, že se nemůže pokazit nic dalšího, na scénu nastupuje silnější nepřítel, než jakýkoliv, kterému se dosud protagonisté postavili: Armáda. Blíží se konec největší loupeže v dějinách a to co začalo jako loupež, se mění ve válku.

První část bude mít premiéru 3. září na Netflixu a druhá část 3. prosince.

Viktor H.

Předchozí článekKristen Bell myje děti, jen když smrdí
Další článekJoaquin Phoenix podstupuje kvůli roli další tělesnou transformaci

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

seventeen − 15 =