Originální domácí knihovna – fotosoutěž o knihu

 

Existuje celá řada způsobů, podle kterých si na policích můžeme řadit a aranžovat knihy. 

Někteří čtenáři své literární přírůstky seskupují podle barev či velikosti, jiní preferují rozdělení na základě žánrů či předkládané tematiky. Výhodou těchto druhů uspořádání je kromě estetického požitku v případě barevně či velikostně sladěné varianty určitá praktičnost – hřbety knížek totiž většinou prozrazují jejich název a mnohdy také jméno autora, díky čemuž se dají snadno vyhledat.

Pak jsou ovšem tací, kteří na to s knihami jdou zcela obráceně, a to doslova – knížky totiž vystavují stránkami napřed a cenné identifikační údaje tak mizí v útrobách knihovny hřbetem ke zdi. S originálním způsobem řazení přišla lifestylová blogerka Lauren, která svoji knihovnu vyfotila a nasdílela na sociálních sítích. Její příspěvek vyvolal obrovský ohlas a množství kontroverzních reakcí.

A jaký byl vlastně důvod jejího počínání? Hlavní roli i zde hraje především estetika. Množství Laureniných fanoušků se shoduje na tom, že takto uspořádané knihy utváří barevně neutrální a jednolitý vzhled, který dokáže skvěle doplnit podobně laděné interiéry. V současné době se internet hemží fotkami uživatelů, kteří se rovněž rozhodli otevřít své knihovny alternativě.

Soutěž 

Jak své knížky organizujete vy? Pošlete nám foto na mail knihy@kukatko.cz a my vybereme nejoriginálnější a nejhezčí knihovnu, kterou odměníme, jak jinak, než knihou! Soutěž potrvá do 30.dubna 2018. Těšíme se na inspirativní fotografie. A výherce svou báječnou knihovnu ozdobí thrillerem Hon na mrtvého !

Monika Pospíšilová

Volně přeloženo a upraveno z www.independent.co.uk

Úvodní foto: Pixabay.com
Foto v textu: Monika Pospíšilová

Předchozí článekRecenze: Někdo cizí v domě
Následující článekNejlepší filmy na téma vykoupení

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three × 1 =