Nejlepší herci: Mark Wahlberg touží po velké rodině

Mark Wahlberg, vlastním jménem Mark Robert Michael Wahlberg, se narodil v roce 1971. Známe ho hlavně jako herce, ale Mark je také producent, model, bývalý raper a otec čtyř dětí. Mark-Wahlberg_7

Po divokém mládí se Mark našel v herectví a ztvárnil řadu nezapomenutelných rolí. Proslavil se filmem Hříšné noci (1997), kde ztvárnil pornoherce s pseudonymem Dirk Diggler. Při natáčení použil režisér Paul Thomas Anderson obří umělý penis o délce 33 centimetrů. Mnozí diváci po zhlédnutí filmu určitě přemýšleli, zda je Wahlberg skutečně tak obdařený, protože umělý penis vypadal velmi věrohodně. Donedávna byla protéza v Markově domácnosti. Ukradl si ji pro sebe po natáčení jako suvenýr. „Mám ho doma v šuplíku pracovního stolu. A občas ho vytáhnu a mlátím s ním kamarády do obličeje. Já si většinou skoro žádné věci z natáčení neberu, ale tento má pro mě jakýsi osobní význam,“ řekl Mark o slavné rekvizitě.

Kvůli svým dětem, které má s manželkou Rheou Durham, si Mark “na stará kolena” dodělal střední školu. “Nechci, aby mi děti říkaly: “Ty jsi to neudělal, proč musím já?” Všechny se totiž v budoucnosti chtějí věnovat práci, která vyžaduje vzdělání,“ řekl pro magazín People.

Herec v mládí dokonce seděl ve vězení za pokus o vraždu. Bouřlivá povaha se v něm už sice uklidnila, ale jeho role stále dokazují, že je to tak trochu rebel. Skvěle se sice hodí pro akční postavy v hitech jako Planeta opic, Loupež po italsku nebo Max Payne, ale víc se vyžívá v rolích, které vybočují z řady. V posledních letech exceloval především ve filmech pro otrlejší diváky (Fighter, Méďa nebo Pot a krev) a nutno uznat, že každou svou roli okoření charismatem, který povýší i průměrný film na skvělý zážitek. Mark Wahlberg je rozhodně obdařeným hercem.mark-wahlberg

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

Dirkovi Digglerovi se sice v určitých směrech nevyrovná, ale jako herec je zapamatovatelný, sympatický a hlavně – přirozený. Pokud bude pokračovat v natáčení filmů ve stejně zběsilém tempu jako v roce 2013, máme se na co těšit.

 

Klára Scholzová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

18 − fifteen =