Nejlepší herci: Keanu Reeves čelí tragickému osudu

Keanu Reeves je prototypem tajemného hrdiny, který zdánlivě vůbec nestárne. Co se skrývá za jeho vážnou, smutnou tváří? Tragická minulost, kterou byste nepřáli ani svému nepříteli.

Herec se narodil 2. 9. 1964 při pobytu jeho rodiny v Libanonu. Otec rodinu velmi brzo opustil a matka se vdala ještě třikrát, proto se neustále stěhovali. V druhé polovině 80. let se Reevesovi zalíbilo ve filmu a přestěhoval se do Los Angels. Vyplatilo se mu to a první větší roli dostal ve filmu Nebezpečné známosti (1988). Důležitější, než herectví pro něj však stále ještě bylo hraní v kapele Dogstar. Další „nebezpečí“ ho proslavilo v roce 1994, když si zahrál po boku Sandry Bullock v Nebezpečné rychlosti56

Na pozadí hereckých úspěchů sympatického herce s pohlednou tváří se však odehrávala řada tragédií. Nejlepší přítel Keanua Reevese, nadějný herecký talent River Phoenix, zemřel v 23 letech. Už to by herce jistě poznamenalo, ale neštěstí provázelo i jeho nejbližší rodinu. Reevesova sestra měla leukémii a bratr strávil velkou část života ve vězení. Největší rána osudu však přišla po roce 1998. Keanu našel svou životní lásku, Jennifer Syme. Nebyla to žádná Hollywoodská hvězda, ale obyčejná žena. Následující rok spolu čekali potomka, ale dítě se narodilo mrtvé. Jennifer sice trpěla depresemi, ale to by společně jistě překonali. V roce 2001 však Reevesova láska zemřela při autonehodě. Nic víc už herec ztratil nemohl.

KOUKNI SE  Last of Us: Natáčení herního hitu je v plném proudu!

Navzdory tomu všemu herec nezmizel ze stříbrného plátna. Naopak. Jeho kariéra se rozjela naplno. Kdokoliv se pokoušel zjistit o jeho soukromí něco víc, narazil na Reevesovo mlčení. Jeho herecké výkony ale hovoří samy za sebe. Keanu Reeves hraje hrdiny a dokonale se na ně hodí. Sám bojuje s temnotou v reálném životě, a proto to dělají i jeho hrdinové. Jeho pracovní diář je neustále plný, ale rozhodně ne kvůli penězům. Na penězích mu prý vůbec nezáleží, což dokazuje to, že byl nejednou viděn na ulici téměř coby bezdomovec. Rád však ostatním pomáhá, pokud k tomu má nenápadnou příležitost. Peníze věnuje komukoliv, kdo si to podle jeho mínění zaslouží. Rozhodně není typickou hollywoodskou hvězdou. Na večírky nechodí, se svými kolegyněmi nerandí a z charity si nedělá reklamu. To jediné, co ho spojuje s filmovými diváky, jsou jeho filmy. Těch je naštěstí víc než dost.

Až ho zase někdy uvidíte na plátně nebo na obrazovce, nejspíš vám už bude jasné, proč vypadá pořád tak smutně. Můžeme ho litovat, ale on sám o to nestojí. S osudem se popral po svém. „Ostatní lidé k životu potřebují štěstí. Já ne.“ To je skutečný Keanu Reeves.

Klára Scholzová

Předchozí článekVíkend v Praze: Nákup originálních dárků, electro swing nebo skupina Iné Kafe
Následující článekKřídla Vánoc jsou líbivá pohádka pro dospělé

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

2 × 1 =