Nejlepší herci: Tom Hardy je neustále nad propastí

Tom-Hardy-Warrior-tom-hardy-29606362-828-9601Tom Hardy je pro někoho sympaťákem, pro jiného drsňákem a pro někoho velkou neznámou. V jeho případě je osobní život možná ještě víc zajímavý, než role, které si vybírá. Dnes, ve svých 36 letech, za sebou má život plný rozporů, které přenáší do svého herectví. Na jednu stranu pochází z dobré rodiny, na stranu druhou si prošel peklem závislosti na drogách a alkoholu. Na jednu stranu si získal srdce hned několika krásných žen nejen ze svého profesionálního okolí, ale kvůli závislosti se mu rozpadlo manželství. Dnes je snoubencem herečky Charlotte Riley, ale jeho největšími láskami jsou syn Louis a psi.

Tom měl v mládí úspěchy jako model i jako divadelní herec. Úspěchy šly však ruku v ruce s počínající závislostí na alkoholu a kokainu. Od roku 2003 sice úspěšně abstinuje, podle svých slov je však neustále jen krůček od propasti. „Abych si uvědomil, jak na tom jsem, musel jsem něco ztratit.“ Ačkoliv se díky filmům Christophera Nolana stal mezinárodní hvězdou, strach z opětovné závislosti ho neustále provází. „Bojím se. Všechno mě děsí. To, že ztratím kontrolu, že o tom nebudu vědět, bojím se vysokého očekávání, bojím se, že se něco zvrtne. Sice se teď mám opravdu dobře, ale vždycky se může něco pokazit. Nikdy od toho nejsem daleko.“

Toma dříve nebylo příliš vidět, objevoval se především ve vedlejších rolích (Černý jestřáb sestřelen, Po krk v extázi, RocknRolla, Marie Antoinetta). O poznání větší roli dostal ve filmu Počátek, kde však zářilo příliš mnoho hereckých hvězd vedle sebe. V příštím filmu, který se stal ihned kultem i v našich končinách, už Tom přijal roli drsňáka, který se víc pere, než mluví. Ve Warriorovi si zahrál bratra Joele Edgertona a jeho potetovaná muskulatura ohromila diváky i divačky. Tahle role předznamenala další podobné a je nasnadě, že Tom se bude v budoucnu těžko vymaňovat ze škatulky drsných rváčů. Nemluvného mafiána, který nejednou přežil svou vlastní smrt, si zahrál v dobové Zemi bez zákona. I tady si ukradl plátno pro sebe a nepotřeboval k tomu víc než pár replik.tom-hardy-puppy-set

Ještě dál šlo jeho minimalistické herectví v roli Banea v závěru Batmanovské trilogie. Bane byl minimálně rovnocenným soupeřem Batmanovi a Hardy tak definitivně vstoupil do hvězdného nebe. A to i přesto, že většinu jeho tváře pokrývala maska. Svaly, oči a hlas však stačily Tomovi na charismatický a nezapomenutelný výkon, při kterém mrazí. Nolan udělal  ze svého oblíbeného herce skutečného obra. Bane vypadá, že musí mít minimálně 2 metry. Jeho představitel je však pouze 175 cm vysoký. Nicméně svaly jsou pravé.

Ať už vás Tom zaujal v čemkoliv, nebo jste si ho snad ještě pořádně nevšimli, v budoucnu jeho zamračená tvář určitě bude hodně vidět. Umí přesvědčivě ztvárnit záporáky i klaďase, ale jeho největší přednost je v tom, že v sobě má velkou dávku tajemství. Teď už budete vědět, co se skrývá za jeho smutnýma očima.

 

Klára Scholzová

 

Předchozí článekKNIHA: Hra se lvem napíná až do konce
Další článekRecenze: Nymf()manka – šukající Uma Thurman?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

four × five =