Nintendo se rozhodlo ukončit výrobu jednoho z nejúspěšnějších modelů značky. Handheld 3DS tady byl s námi skoro deset let.

Je to konec opravdové legendy. Nintendo 3DS se prodávalo od jara 2011. Šlo o nástupce velice úspěšného hadheldu DS. Jak název napovídá, handheld umožňoval zobrazení stereoskopického 3D bez použití 3D brýlí. V reálu to však nevypadalo tak dobře, i proto většina hráčů tuhle vychytávku vůbec nepoužívala. Handheld se prodával ve třech verzích. Standardní 3DS, větší 3DS XL, jehož jsem hrdým majitelem, a poněkud divné, ale za to cenově přijatelné 2DS. To neumožňovalo zobrazení 3D, což nikomu moc nevadilo, a taky nešlo sklopit, což už byl trochu problém. Následná revize tenhle nedostatek odstranila. Kromě toho dostala konzole i mírně zvýšený výkon.

Nintendo 3DS tedy bylo s námi více jak devět let. Za tu dobu se prodalo necelých 76 milionů kusů téhle konzole. Toto vysoké číslo činí z 3DS jeden z nejúspěšnějších modelů značky. Co se týče her pro 3DS, těch se prodalo úctyhodných 384 milionů kusů. Kdybych měl vyjmenovat některé zajímavé tituly, které zde vyšly, zmínil bych určitě Animal Crossing: New Leaf, The Legend of Zelda: Ocarina of Time nebo třeba Super Smash Bros. Her, které stály opravdu za to, se na téhle konzoli objevilo opravdu mnoho.

Nintendu tedy zbyl v nabídce pouze Switch. Ten se zatím logicky nemůže chlubit takovými čísly, jelikož je v nabídce podstatně kratší dobu. Pokud však půjdou prodeje tak jako do teď, staršímu příbuznému se může Switch brzy přiblížit. Tohle je tedy definitivní konec. Fanoušci a hlavně majitelé tohoto handheldu však nemusí smutnit, Nintendo bude tenhle model ještě nějakou dobu podporovat. Hráči tedy nepřijdou ani o obsah ani o online hraní. Na závěr nezbývá Nintendu 3DS popřát nic jiného, než klidný důchod.

KOUKNI SE  5 schopností, které byste měli získat ve hře Dying Light 2 co nejdříve

Martin Kudělka

Předchozí článekNejděsivější horory odehrávající se ve dne
Následující článekNejčtenější novinky babího léta

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

six + 6 =