Nintendo zveřejnilo prodejní čísla za minulý rok a vypadá to, že jejich současná konzole je mezi hráči velmi populární. Nevěříte? Počty prodaných kusů Switche mluví za vše.

Před vydáním Switche panovaly obavy, zda jejich novou konzoli nepostihne stejně neblahý osud, jako straší sestřičku jménem Wii U. Přece jenom revoluční koncepce hybridní konzole nebyla zrovna sázka na jistotu. Risk se však nakonec vyplatil, negativní prognózy se nakonec nenaplnily a hned první týdny prodejů naznačily, že Switch bude úspěšná konzole. O tom jak moc úspěšná však v Nintendu neměli ani ponětí. My se zaměříme na loňský rok. Jenom přes Vánoce se prodalo přes 10 milionů kusu. Od začátku fiskálního roku to činí necelých 18 milionů kusů této konzole, což je nárůst o 22,5 procent z roku na rok.

Úspěšnost současné konzole od Nintenda však nejvíce dokazují čísla celkových prodejů. Od uvedení na trh se prodalo neuvěřitelných 52 milionů kusů. Tím se Switchi podařilo překonat v počtu prodaných kusů konzoli Super Nintendo. Na legendární NES nebo Nintendo Wii však stále nemá. Daří se i hrám. jejích prodej se vyhoupl na 123 milionů kusů za fiskální rok. To je o více než 30% , oproti tomu, co se prodalo loňský rok. Nejvíce se daří hrám jako Pokemon Sword and Shield nebo Super Mario Maker. Velkou neznámou zůstává, zda se letos dočkáme vylepšené verze Switche. Nintendo v této otázce mlčí.

KOUKNI SE  Chystá se nový Polda, hráči na něj přispívají jako diví

Martin Kudělka

Předchozí článekRecenze: Klub divných dětí je knihou pro děti a jejich rodiče
Následující článek5 nejinteligentnějších zvířat na světě

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

five × one =